Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

43 İsrailli asker Filistin'e karşı görev yapmayacak İZLE

14.09.2014 10:22
İsrailli bir grup yedek asker Başbakan Binyamin Netanyahu ve üst düzey komutanlara gönderdikleri mektupla Filistinlilere karşı casusluk görevlerinde yer almayacaklarını söyledi.

Ülkenin saygın gazetelerinden Yedioth Ahronoth’un birinci sayfasından duyurduğu mektupta, ordunun elektronik istihbarat bölümü ‘Birim 8200’de görev yapan 43 asker, Filistinlilere karşı suistimaller yapıldığını ve insan hakları ihlallerine katılmak istemediklerini açıkladı.

YILLIK ÇAĞRILARI REDDEDECEKLER

Askerler tutuklama ve askeri mahkeme riskine rağmen ordunun yıllık çağrılarını reddedeceklerini söyledi.

Haber Batı Şeria’da memnuniyetle karşılanırken, bir Filistinli, “Bu hala insanların içinde insani hisler olduğunu gösteriyor. Eğer bu haber doğruysa sürpriz olur. Biz böyle bir kararı destekliyoruz.” dedi.

 

"MİLYONLARCA İNSAN TEMEL HAKLARINDAN MAHRUM"

Askerler mektupta ordu içindeki bir çok çarpıklığa da dikkat çekerken, işgal altındaki Filistin topraklarında milyonlarca insanın temel haklarından bile mahrum edildiğini kaydetti.

İsrail’in Filistin topraklarında ayrımcılık yaptığını belirten askerler, ‘‘Birimde görevdeki veya göreve gidecek tüm askerlere ve bu ihlallere karşı sesini duyurmak isteyen tüm İsrail vatandaşlarına bunu durdurmaları için çağrı yapıyoruz’‘ ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 2022 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri