Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

5 SAATTE 65 MİLYON TOPLANDI

26.10.2011 09:16
Samanyolu Yayın Grubu, Kimse Yok Mu Derneği ve TUSKON , deprem felaketinin meydana geldiği Van için yardıma kampanyası başlattı.

'Kardeşlik Zamanı' ismiyle yayınlanan programa katılmak için bir çok ünlü isim Samanyolu Televizyonu'na koştu. Ünlü isimler, yardım için vatandaşlara çağrıda bulundu. Kampanya çerçevesinde 5 saat içerisinde 65 milyon lira toplandı.

Depremle sarsılan ve insanlık dramının yaşandığı Van için devletin yanısıra yardım kuruluşları da seferber oldu. Türkiye'nin dört bir yanından bölgeye yardım gitmeye devam ediyor. Samanyolu Yayın Grubu ile Kimse Yok Mu Derneği de depremzedeler için 'Kardeşlik Zamanı' sloganıyla kampanya başlattı. Sanat, spor, siyaset vemedyadünyasından ünlü isimler, canlı yayınlanan 'Kardeşlik Zamanı' programında depremzedeler için yardım topladı.

ÖZKÖK: TÜRKİYE'Yİ DİĞER ÜLKELERDEN AYIRAN EN ÖNEMLİ ŞEY DAYANIŞMA DUYGUSU
Samanyolu Televizyonu'nda canlı olarak yayınlanan yardım programına katılan isimlerden gazeteci Ertuğrul Özkök, kampanyanın önemine dikkat çekti. Son yıllarda Türkiye'de gördüğü en olağanüstü gelişmenin dayanışma duygusu olduğunu söyleyen Özkök, "Türkiye'yi belki de başka ülkelerden ayıran gelişme bizim dayanışma duygumuz. Daha önce Somali için yapılan kampanya da olağanüstü başarılıydı" diye konuştu.

'DEPREM İNSANIN BAŞINA GELEBİLECEK EN BÜYÜK FELAKET'
Hayatında ilk defa olaydan hemen sonra deprem bölgesine gittiğini belirten Ertuğrul Özkök, gördüklerini anlatmakta güçlük çekti. Özkök, insanın başına gelebilecek en büyük felaketin deprem olduğunu ifade etti. Depreme alışmak diye bir şeyin olmadığını aktaran Özkök, "Allah kimsenin başına vermesin.Depremgeldiği zaman büyük felaket oluyor. Hala enkaz altında kurtarılmayı bekleyenler var. Enkaz altındakilerle empati kurmak mümkün değil" şeklinde konuştu.

'BU KAMPANYALAR MİLLET OLDUĞUMUZU GÖSTEREN EN ÖNEMLİ ŞEYLERDİR'
Herkesi depremzedeler için yardıma çağıran Ertuğrul Özkök, "Bu kampanyalar bir toplumun millet olduğunu gösteren en önemli şeylerdir. Bugün de Türkiye bu dayanışma duygusunu ortaya koyacak ve ortaya bir mesaj çıkacak. Bugün bu acıyı paylaşırken aynı zamanda bizi birleştiren unsurları vurgulamalıyız. Bu kampanyada da millet olduğumuzu göstermek için önemli bir sınav daha vereceğiz" ifadelerini kullandı.

SANAT, SPOR, SİYASET VE MEDYA DÜNYASI KAMPANYA İÇİN SEFERBER OLDU
Sanat, spor, siyaset ve medya dünyasından bir çok ünlü isim televizyondan canlı yayınlanan 'Kardeşlik Zamanı' programına katılmak için Samanyolu Televizyonu'na akın etti. Van'da yaşanan deprem felaketi karşısında duyarsız kalınamayacağını vurgulayan ünlüler, herkesi kampanyaya katılmaya davet etti.AK Partiİstanbul Milletvekili Hakan Şükür de kampanyaya katılan isimlerden biri oldu. Kampanyaya destek veren ünlü isimlere Kimse Yok Mu Derneği tarafından program çıkışında plaket verildi.

5 SAATTE 65 MİLYON TOPLANDI
Canlı yayınlanan ve saat 22.30'da başlayan 'Kardeşlik Zamanı' programına yardımseverlerin ilgisi de büyük oldu. Kampanyada 4 saat içerisinde yaklaşık 65 milyon lira yardım toplandı. Saat 02.30 itibariyle canlı yayınlanan yardım programı devam ediyor. Ayrıca bütün GSM operatörlerinden 'VAN' yazıp 5777 mesaj göndererek 5 TL yardımda bulunulabiliyor.

TUSKON Başkanı Rızanur Meral Cengiz İnşaat'ın 500 bin TL bağışladığını açıkladı.

Fİ-YAPI Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, 500 daireyi yetkililerin göstereceği yere yapıp ihtiyaç sahimlerine teslim edeceğini açıkladı.
Hedef Alliance Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak 1 Milyon TL bağışta bulundu.

DOĞUŞ GRUBU 2.5 Milyon TL bağışta bulundu.

AYDINLI GRUP 300 bin TL bağışta bulundu.

Mustafa Şahin 3 Milyon TL bağışta bulundu.

Serdar İnan 5 Milyon TL bağışta bulundu.

Kütahya Şeker Fabrikası 200 bin TL bağışta bulundu.

İŞHAD 50 bin TL bağışta bulundu.

MOSDER 50 bin TL bağışta bulundu.

Mehmet Demir 25 bin TL bağışta bulundu.

Nurettin Eroğlu 300 bin TL bağışta bulundu.

Azerbaycanlı işadamı Abdulbari Güzel 500 bin Dolar bağışta bulundu.

Avrupa Türk İşadamları Derneği adına Adem Kumcu 500 bin TL yardımda bulundu.

Emre Yılmaz 1 Milyon TL bağışta bulundu.

Yusuf Ekmen 200 bin TL Bağışta Bulundu.

Siz de bağışta bulunabilirsiniz
Bütün operatörlerden 'VAN' yazıp 5777'ye göndererek 5 TL bağışta bulunabilirsiniz...


KİMSE YOKMU DERNEĞİ TELEFON: 44 44 593

BAĞIŞ TELEFON NUMARALARI:

0 216 512 10 41

0 216 524 95 95

twitter.com/#!/kardeslikzamani

facebook.com/kardeslikzamani

BANK ASYA ÜMRANİYE Şubesi

TL Hesabı: 88 88 88 - 1

USD Hesabı: 88 88 88 - 2

EUR Hesabı: 88 88 88 - 3


TÜRKİYE İŞ BANKASI Ümraniye Şubesi

TL Hesabı: 155 34 29

USD Hesabı: 128 11 66

EUR Hesabı: 128 11 71

ZİRAAT BANKASI Üsküdar Şubesi

TL Hesabı: 538 22 03 - 5012

USD Hesabı: 538 22 03 -5013

EUR Hesabı: 5382203 -5014


SAMANYOLUHABER.COM
 

Bu haber toplam 1886 defa okunmuştur
ALLAH BU MİLLETE ZEVAL VERMESİN
ahmet turan
Allah ülkemizi hertürlü bela ve musibetten korusun.Dünyaya yardım eden kadirşinas milletimiz van depreminde birdefa daha kendine yakışanı yaptı.Allah tüm yardımseverlerden razı olsun.
26 Ekim 2011 Çarşamba 09:50
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri