Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

5 TIR, yeşil kartlıya kayıtlı çıktı

04.12.2011 18:11
Yol kontrolü yapan polis ekiplerinin dur ihtarına uymayarak kaçmaya başlayınca...
Samsun'da rutin yol kontrolü sırasında trafik polislerinin dur ihtarına uymayan TIR sürücüsü,SamsunEmniyet Müdürlüğü'nü harekete geçirdi.
 
Sinop istikametinden gelipAnkarayönüne gitmekte olan, çekicisi 55 BU 596, dorsesi 55 K 0496 plakalı TIR sürücüsü, Atakum mevkiinde yol kontrolü yapan polis ekiplerinin dur ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Bir süre, Atakum'dan kent merkezine doğru ilerleyen TIR, daha sonra Ankara yönüne döndü. Telsizle TIR'ın ivedilikle takip edilmesi gerektiği anonsu üzerine, kent merkezindeki ekipler şehrin giriş ve çıkışını kapattı. Ana yoldan kaçamayacağını anlayan TIR şoförü, yol kenarında arabayı bırakarak kaçtı. TIR'ı arkasından takip eden diğer bir araçtaki 2 kişi TIR'a geçerek olay yerinden kaçmaya çalıştı. Bu kişiler de aracı yeni otogar mevkiine kadar getirdikten sonra Derecik Köyü istikametine kaçmaya başladı. Burada ara sokaklara giren kaçaklar, arkalarından polis otolarının geldiğini fark edince TIR'ı sokak ortasında park edip kaçtı.
 
Ardından, olay yerine yaklaşık 15 polis aracı geldi. Başta kaçakçılık, istihbarat, trafik,terörle mücadeleekipleri olay yerine çok sayıda ekip geldi. Kaçan şahısların aranmasına başlanırken, TIR'da yapılan parmak izi çalışmasının ardından dorsesi açıldı. TIR'ın, çuvallar içinde çeltik kabuğu yüklü olduğu görüldü. Polis ekipleri, çeltiğin genelde açık kasalı kamyonlarda taşındığına dikkat çekerek, durumun şüpheli olduğunu ve ayrıntılı arama için aracın kamyon garajına çekilmesine karar verdi.
 
TIR'a ait plaka bilgilerine ulaşan emniyet birimleri, burada da ilginç bilgilere ulaştı. TIR'a ait ruhsatın bir kadın üzerine olduğu tespit edildi. Kadının yeşil kart sahibi olduğu ve üzerine 5 tane daha TIR'ın kayıtlı olması polisleri bile şaşkına çevirdi. Olayla ilgili soruşturma çok yönlü olarak devam ederken, olaya karışan 3 kişi kent genelinde aranıyor.
 
KAYNAK: CİHAN
Bu haber toplam 2270 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri