Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'500 bin kişi katledilecekti'

24.07.2016 00:52
Antalya'da FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında nöbet tutmaya başlayan vatandaşlara seslenen AK Parti Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, “Polis ve asıl siz olmasaydınız bugün 500 bin kişi katledilmişti" diye konuştu.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine karşı sürdürülen nöbetler Antalya'nın Serik ilçesinde de devam ediyor. Serik'i ziyaret eden AK Parti AntalyaMilletvekili Gökçen Özdoğan Enç, darbenin önlenmemesi halinde 500 bin kişinin katledileceğini söyledi.

FETÖ'nün 1970'li yıllarda devletin içine sızmaya başladığını beliren Enç, "Devlet kurumlarını teker teker ele geçirmek istediler. 'AK Parti bunları besledi' diyorlar. 1980 darbesinde tanklar yürüdüğü zaman kimse yoktu. Bu sefer vatanseverler var. Bunların hakkından siz geleceksiniz" diye konuştu.

FETÖ lideri Fethullah Gülen'e tepki gösteren Enç, "Bunlar sinsi. Polis kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Polis ve asıl siz olmasaydınız bugün 500 bin kişi katledilmişti. O Pensilvanya'dan gelemeyen alçak, namussuz bu ülkede iç savaş çıkartacaktı. İnşallah bu sıkıntılı süreç geçtiğinde gelirsiniz orada neler yaşandı anlatırız" dedi.

Bu haber toplam 1084 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri