Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

52 kişilik köye 10 Muhtar Adayı

14.09.2013 15:43
Ankara'nın Beypazarı İlçesi'ne 12 kilometre uzaklıkta 30'u erkek 52 kişinin yaşadığı Kozalan Köyü'nde 2014 yerel seçimleri öncesinde muhtarlık için şimdiden 10 aday adayı ortaya çıktı.

Ankara'ya 112 kilometre uzaklıkta bulunan Kozalan Köyü bitki florası endemik pek çok bitki ile birlikte türü koruma altına alınan yaban hayvanları barınıyor.

Çok sayıda ceviz ağacı olduğu için ceviz alanı anlamını taşıyan Kozalan Köyü'nün ekonomisi ise tarım ve hayvancılığa dayalı bulunuyor. 2014'ün Mart ayında yapılacak seçimler nedeniyle köyde şimdiden 'muhtar adayı enflasyonu' görülmeye başlandı. Beypazarı ilçe merkezinden gelenlerle birlikte 60 seçmeni olduğu belirtilen Kozalan Köyü'nde şimdiden 10 muhtar adayı olduğu ve seçimlerin çekişmeli geçeceği belirtildi.

Muhtar aylıklarının artırılması nedeniyle Beypazarı ilçesinin çeşitli köy ve mahallelerde adaylığa hazırlananlarda artış görüldü. Artış nedeni olarak muhtarların silah taşıması ve 900 TL üzeri ödeneğin olacağı belirtildi. Köyde muhtar adayı olacaklar arasında şu isimler bulunduğu öne sürüldü:

Mustafa Yaman (şimdiki muhtar), Ümmet Erdoğan, Şenol Akpınar, Hulisi Yıldırım (aza), Remzi Çevik (eski muhtar), Salim Köroğlu, Ümmet Demir (aza), Alaattin Tanrıseven, Lütfi Çevik ve Cemal Tekin (aza).HABERVAKTIM

Bu haber toplam 3690 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri