Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

6 Dil Bilen Cem Aranıyor

06.03.2009 10:34
18 yaşındaki Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak işadamı Hayyam Garipoğlu'nun yeğeni Cem Garipoğlu aranıyor
Etiler'de çöp konteynerine başı kesilmiş cesedi bulunan 18 yaşındaki Münevver Karabulut'un kimliğini olay yerine yakın olan ikinci bir çöp konteynerine atılan dersane kimliğinden belirleyen polis, genç kızın katilini bulmak için hemen harekete geçti. Önce genç kızın Şişli'de oturan ailesini bulan Cinayet Masası dedektifleri, Münevver Karabulut'un son olarak erkek arkadaşı Cem Garipoğlu ile buluştuğunu Bahçeşehir'de ailesiyle oturduğu eve baskın düzenledi.
KAN İZLERİ GENÇ KIZA AİT

Yapılan incelemede, evin birçok yerinde kan izlerine rastlandı. Temizlenmiş olmasına rağmen cihazlarıyla kan lekelerini tespit eden polis, Cem Gariboğlu'nun annesinin giysilerinde de kan lekeleri buldu. Evden alınan kan lekesi örnekleri ile annenin giysileri incelenmek üzere polis kriminal laboratuvarına götürüldü.

Yapılan incelemede, kan izlerinin öldürülen Münevver Karabulut'a ait olduğunu tespit etti. Bunun üzerine Garipoğlu'nun annesi Ayşe ve babası Ahmet Garipoğlu gözaltına alınarak, şubeye getirildi. Polis, yurt dışına çıkma ihtimali bulunan Cem Garipoğlu konusunda hava limanları ile gümrük kapılarını uyardı.

Olayla ilgili 5'i kadın 17 kişinin ifadesine başvuran polis, şüpheli Garipoğlu ve öldürülen Münevver Karabulut'a ait bilgisayar ve telefon kayıtlarını da inceliyor. Bu kapsamda bazı kamera kayıtları da araştırılıyor.

KATİLE DİRENMİŞ

Münevver Karabulut'un karnında, göğsünde ve sağ elinin baş ve işaret parmağı arasında bıçak darbeleri bulundu. İki parmak arasındaki yaranın Karabulut'un bıçağı tutmak isterken oluştuğu sanılıyor. Münevver Karabulut'un bir elinde de saçlar bulundu. Bu da Münevver'in katil ya da katillerine direndiğini gösteriyor. Polis, vahşetin bir numaralı şüphelisi, Münevver Karabulut'un erkek arkadaşı Cem Garipoğlu'nun peşinde. Garipoğlu'nun Etiler'deki evini önceki gün sabah 05.00'de apar topar terkettiği belirlendi. Polis, öldürücü darbenin, bıçak ya da başka bir kesici aletle boğazına vurulduğunu söyledi.

FOTOĞRAFTAN TEŞHİS

Polisin, genç kızın erkek arkadaşı Cem Garipoğlu ile çektirdiği fotoğrafları görgü tanıklarına gösterdiği, görgü tanıklarının da gitar kılıfını ve valizi çöp konteynerine atan kişilerden birinin Garipoğlu olduğunu söyledikleri öğrenildi.


6 dil bilen kolejli


6 dil bilen Cem Garipoğlu'nun yardım ve yataklık yapmaktan gözaltına alınan anne ve babasının sorgusu için ise polis ek süre aldı. Öte yandan Cem Garipoğlu'nun bir sömestir eğitim aldığı ve cinayetin işlendiği evin tam karşısında bulunan eski okulu Yıldızlar Koleji'ndeki ardakadaşları ise şokta. 'Cem portakal bile kesemez' diyen eski arkadaşları, Cem Garipoğlu'nun cinayeti işlemiş olabileceğine inanmadıklarını belirtiyor. Okul Müdürü İlker Çeteci “Cem çok mülayim bir çocuktu” dedi.


Polisten fosforlu arama


Polis ekipleri Cem Garipoğlu'nun Bahçeşehir'deki evinde fosforlu ışıkla gerçekleştirilen kapsamlı incelemelerde Cem Garipoğlu'nun evinde halı, yorgan ve elbiseler üzerinde silinmiş kan izlerine rastladı. Halı, yorgan ve elbiseler üzerindeki kan izlerinin Münevver Karabulut'un kan örnekleri ile karşılaştırılmak üzere inceleme altına alındı. Yapılan incelemede, kan izlerinin Münevver Karabulut'a ait olduğu tespit edildi.


Facebook'ta katil avı


Münevver Karabulut adına facebook'ta adına oluşturulan sayfaya arkadaşlarından e-mailler yağdı. Bir an önce arkadaşlarının katilinin yakalanmasını isteyen facebook grubunda sayı her saat başı katlanarak artıyor. Şimdiye kadar bu sayı bine ulaşırken, gelen e-maillerde, 'Katil bulunsun', 'Bunu kesinlikle Cem yapmıştır' yorumları yapıldı. Münevver Karabulut'un arkadaşları, Cem Garipoğlu hakkındaki edindikleri bilgileri Facebook'a yazılması çağrısında bulundular.


Yarın doğum gününü kutlayacaktı


Yarın (7 Mart ) doğum günü olan Münevver Karabulut için erkek arkadaşının doğum günü partisi vereceği ve bu nedenle cesedin yakınında bulunan bir bara bakmaya gittikleri belirlendi. Polis, ikilinin bara gittikten sonra cinayetin gerçekleştiğiihtimali üzerinde duruyor.Bu haber toplam 20580 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri