Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

6 şehidin olduğu saldırıda 4 gözaltı

26.09.2011 09:41
Siirt'te Belenoluk köyü jandarma karakoluna teröristlerin düzenlediği saldırıya ilişkin "teröristlere yardım ve yataklık yaptıkları" şüphesi ile 4 kişi gözaltına alındı.

Sabah saatlerinde Belenoluk ve çevresindeki köylerde inceleme başlatan jandarma ekipleri, saldırı ile ilgili köylülerin ifadelerine başvurdu.

Çoğunlukla korucu olan köylüler, saldırıdan haberleri olmadığını, bir şey görmediklerini söylediler. Saldırı ile ilgili "teröristlere yardım ve yataklık yaptıkları" şüphesi ile Belenoluk köyünden 4 kişi gözaltına alındı.

Öte yandan, Belenoluk köyü karşısındaki tepede bulunan jandarma karakoluna baskın yapmayı planlayanterörörgütü mensuplarının, köy servislerini kullanarak köye girdikten sonra, karakollun çevresindeki evlere konuşlandığı ve iki ayrı tim halinde karakola sızmaya çalıştığı öğrenildi. Uzun namlulu silahlarla ilk olarak nöbet kulübelerinde görevli askerlere ateş açıldığı, minibüs ile karakolun yakınına getirilen yaklaşık 15 teröristin karakola sızmaya çalıştığı sırada, askerlerin fark etmesi ile çatışma çıktığı, daha sonra aynı minibüs tarafından ikinci bir grup daha getirildiği, bu grubun da karakola el bombaları attığı tespit edildi.

Dün gerçekleştirilen saldırıda 6 asker şehit olmuş, 11 asker yaralanmıştı.
 

Bu haber toplam 1126 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri