Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

63 yıl sonra hastane odasında karşılaştılar!

10.10.2013 19:00
İzmir'in Ödemiş İlçesi'nde, kalça kırığı nedeniyle aynı doktor tarafından birer gün arayla ameliyat edilip, aynı odaya yatırılan iki hastanın 63 yıl önce Çanakkale'nin Gelibolu İlçesi'nde birlikte askerlik yaptıkları ortaya çıktı.

Ödemiş'te yaşayan 5 çocuk, 10 torun sahibi 83 yaşındaki Hüseyin Erek, geçen 4 Ekim'de yolda düşüp, sağ kalçasını kırdı. Ödemiş Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Erek, Ortopedist Dr. Sertaç Saruhan tarafından ameliyat edilip, Ortopedi Servisi'ndeki 103 numaralı odaya alındı.

Ertesi gün Ödemiş'in Kayaköy Beldesi'nde yaşayan 2 çocuk 3 torun sahibi aynı yaştaki İsmail Erdinç de yine sağ kalçasındaki kırılma nedeniyle aynı hastaneye yatırıldı. Kahvede otururken sandalyeden düşmesi nedeniyle kırılan kalçası ameliyat edilen Erdinç de Erek'le aynı odaya yatırıldı. Kendilerine geldiklerinde birbirlerine "Geçmiş olsun" dileğinde bulunan Erek ve Erdinç, aynı yaşta olduklarını öğrenince konu askerliğe geldi. Askerlikten bahsederken Erek ve Erdinç'in, 63 yıl önce Gelibolu Çakıllı Topçu Alayı, 3. Tabur 7. Batarya'da birlikte vatani görevlerini yaptıkları ortaya çıktı. Yıllar sonra hastanede odasında birbirlerini bulan iki silah arkadaşının hayatlarındaki bu tesadüfler kendilerini de şaşırttı.

Sabah hastaların kontrollerini yapan Başhekim Ziya Yurdakonar, bu ilginç olaya tanık olup, DHA muhabiri ile paylaştı.

Hastalardan Hüseyin Erek, 63 yıl aradan sonra asker arkadaşıyla hastane odasında da olsa karşılaşmış olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Hemşerim aynı zamanda silah arkadaşımla eski günlerden konuştuk. Şimdi ikimiz de bir an önce sağlığımıza kavuşmayı bekliyoruz" dedi.

İsmail Erdinç de yıllar sonra asker arkadaşıyla görüşmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Erdinç'in bir hafta öncede Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde yaşayan ağabeyi 88 yaşındaki Hasan Erdinç'in de düşüp, kalça kemiğini kırdığı öğrenildi. 

Bu haber toplam 2008 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri