Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akdeniz'de 8 düzensiz göçmen kayıp

10.04.2019 12:59
İtalyan sivil toplum kuruluşu Mediterranea Saving Humans, Libya açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan bir bottaki 8 kişinin denize düşerek kaybolduğunu duyurup, acil yardım istedi

MADRİD (AA) - İtalyan sivil toplum kuruluşu (STK) Mediterranea Saving Humans, Libya açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan bir bottaki 8 kişinin denize düşerek kaybolduğunu bildirdi.

Mediterranea Saving Humans'ın resmi sosyal paylaşım sitesinden yapılan açıklamada, Libya açıklarında bir botta bulunan 20 kadar düzensiz göçmenin zor durumda olduğu belirtildi.

Bottaki düzensiz göçmenler tarafından sabah erken saatlerde telefonla arandıklarını ve denize düşen 8 kişinin kayıp olduğunu öğrendiklerini aktaran İtalyan STK yetkilileri, başta Malta ve İtalya olmak üzere tüm yetkililere "Bu kişileri kurtarmak için acil yardım gerekiyor." çağrısı yaptı.

Bottaki düzensiz göçmenler arasında kadın ve çocukların da bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Mediterranea Saving Humans, bu zamana kadar Akdeniz'de yürüttüğü düzensiz göçmenleri kurtarma girişimlerinden dolayı İtalyan hükümeti ile sık sık sorunlar yaşadı. Aşırı sağcı Lig partisinin lideri, Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini, İtalyan limanlarını düzensiz göçmenleri getiren gemilere kapatma kararı almıştı.

Kaynak:
Bu haber toplam 502 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri