Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

8 şehit 8 acı dolu hikaye

20.06.2012 13:55
Hakkari'deki terör saldırısında şehit olan Piyade Er Yaşar Doymuş'un (21) Giresun'un Tirebolu ilçesindeki evinde yas var.

Hakkari'deki terör saldırısında şehit olan piyade er Yaşar Doymuş'un Giresun'un Tirebolu ilçesindeki evinde yas var.

 Babası birkaç yıl önce ölen Doymuş'un tezkeresine 40 gün vardı.

 Acılı anne Kader Doymuş, acısını "Yaktı içimi Allah'ım. Baba ekmeği yedin yavrum. Ne çilelerle büyüdün yavrum. Yavrum nasıl yollarını gözetliyorum. El de yaralı diyor. Babasız büyüyen yavrum. Çileli yavrum. Kıyamet koptu. Sıkıntıdan evden uzaklaşıyorum. Haberler alamıyorum senden. Allah'ım yaktın beni." sözleriyle dile getirdi.

 Hakkari Dağlıca'da şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ali Gümüş'ün, evlilik öncesi bugün izine çıkmaya hazırlandığı ortaya çıktı.

 Tekirdağ'dan geçici görevle Hakkari Dağlıca'ya gönderilen şehit astsubayın 1 Temmuz'da evleneceği ve bu nedenle de bugün izine çıkmaya hazırlandığı öğrenildi.

 1 Temmuz'da evlenmeyi düşünen Gümüş'ün düğün davetiyesi bile hazırdı

 Hakkari'deki terör saldırısında şehit olan piyade er Mustafa Türkmen'in (21) İzmir'deki evinde yas var.

 Terhisine 2 ay kaldığı bildirilen şehit Mustafa Türkmen'in bir sosyal paylaşım sitesine, ''Özgür bir insan olarak görüşmek üzere'', ''Hakkari Yüksekova'dan bütün arkadaşlarıma selamlar, burada hayat zor siz kendinize dikkat edin'' yazdığı görüldü.

 
Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Yeşiltaş karakoluna düzenlenen hain saldırıda şehit olan Piyada Onbaşı İsa Sayın'ın Mersin'deki evine ateş düştü.

 Aslen Muşlu olan şehidin merkez Toroslar ilçesi Mevlana Mahallesi'nde yaşayan ailesine acı haberi Merkez Komutanı Albay Ekrem Özer verdi.

 Şehidin evinden Kürtçe ağıtlar yükselirken, şehidin fenalaşan küçük kız kardeşine olay yerinde bekletilen ambulansta müdahale edildi.

 Piyade er Umut Bulut'un (21) Samsun'da bulunan baba ocağına ateş düştü. Terhisine 5 ay kala şehit olan Bulut'u 4'ü erkek 2'si kız altı kardeşi bulunuyordu.

 Bulut'un Selçuk adında 8 aylık bir bebeği vardı. Baba Mustafa Bulut'un oğlunu askere gönderdiği gün evine geldiğinde, "İçimde bir acı var. Oğlum bu eve şehit gelecek" dediği öğrenildi.

 Trabzon'da yaşayan ve amatör futbolcu olan şehit Ali Yasin Erosmanoğlu'nun 4 kardeşi daha bulunuyordu. Şehit Er'in sosyal paylaşım ağındaki sayfasında kendi için hazırladığı “Ölü Kral” isminde bir video bulundu.

 Şehit Onbaşı Ali Yasin Erosmanoğlu'nun ağabeyi Cemal Erosmanoğlu ise kardeşi ile son telefon görüşmesinde, ''Ağabey belkide gelemem, belkide son görüşmelerimiz'' dediğini belirtti.

 Şehit olan Ulaştırma Er Samet Bütün ve Astsubay Kıdemli Çavuş Ali Gümüş'ün ailelerine acı haber verildi.

 Konya'da Ulaştırma Er Samet Bütün'ün şehit olduğu haberini alır almaz evin önüne gelen arkadaşları ise gözyaşlarını tutamadı. Şehidin bir arkadaşı gözyaşları içerisinde, “İki gün önce telefonla görüşmüştüm. Hani gelecektin Samet'im” diyerek ağladı.

 
Şehit olan 8 askerden biri olan Diyarbakırlı Piyade Onbaşı Cahit Kılıç'ın baba evine acı haber ulaştı. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen baba gözyaşlarına hakim olamazken, 9 aylık asker olan Cahit Kılıç'ın 10 kardeşi olduğu, en son çatışmadan önce babası ile telefonla görüşmüştü.

 Kılıç, Diyarbakır Dicle Üniversitesi 2 yıllık Sağlık Meslek Yüksekokulu mezunuydu. Hasret Kılıç ağıtlar yakarken, eve gelen yakınları ise haber üzerine fenalaştı. Şehit evinin önünde 2 ayrı 112 Acil Servis ekibi hazır bekletildi. Baygınlık geçiren şehit yakınlarına sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı.


 


 
Bu haber toplam 11100 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri