Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

88 kişilik suikast listesi deşifre oldu

26.11.2011 08:49
Listenin en başında yer alan 2 Türk'ten şoke edecek açıklama...

Almanya'daki Türk cinayetleri soruşturmasında ele geçirilen 88 kişilik ölüm listesinin detayları gün yüzüne çıktı.

Neo-Naziler'in ölüm listesinde yer alan iki Türk konuştu. Neonazilerin 88 kişilik suikast listesinde bulunan Prof. Dr. Şen çarpıcı iddiaları gündeme getirdi. Bu listeyi Alman derin devletinin hazırladığını savunan Şen, belgede toplam 68 Türk'ün olduğunu söyledi.

Almanya'da Neo-Nazi örgütü üyelerinin evlerinden çıkan 88 kişilik ölüm listesinde yer alan isimler resmi olarak açıklanmasa da bir bir ortaya çıkmaya başladı. Listenin en başında yer alan ve bunu farklı yollarla öğrenen 2 Türk BUGÜN'e konuştu. Türk Alman Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) Genel Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, listede adının geçtiği bilgisini bir hafta önce aldığını söyledi.

2008'DEN BERİ BİLİNİYORDU

2010 Ekim ayına kadar Almanya'da yaşayan Şen, “Belirtilen dönemdeTürkiyeAraştırmalar Merkezi kurumunu yönetiyordum ve Türkler'e yönelik en çok araştırma yapan kurumdu. Türkler'e yönelik her olayda benim adım geçiyordu. O nedenle listede yer almam beni şaşırtmadı” dedi. Şen, listenin 2008'den beri bilindiğini buna rağmen hiçbir önlem alınmadığına dikkat çekti. “Bize ne koruma verildi ne de uyarıldık. En azından ‘Sizi öldürecekler tedbir alın' demelilerdir. Çünkü her an vurulabilirdik” diyen Şen Almanya'da yaşadığı süre boyunca sürekli tehditler aldığını kaydetti.

TAZMİNAT SADAKA GİBİ

88 kişilik listede 68 Türk, 11 Alman ve 9 da başka yabancının bulunduğunu ifade eden Şen, Berlin'in listeyi açıklamasını istedi. Şen sözlerine şöyle devam etti: “Bu listeyi Neonaziler'in yaptığını sanmıyorum. Zira Neonaziler elin gariban adamı. Listeyi derin devlet hazırlayıp bunların eline verdi. Hatta intihar etti denilen iki kişinin de gerçekten intihar ettiğini düşünmüyorum. Derin devletin kendisi öldürttü. Ayrıca ölen 9 Türk'ün ailesine 10 bineuroverilecek deniliyor. Bu sadaka. En azından 500'er bin euro vermeleri lazım. 2000 yılında öldürülen kişinin karısı 4 çocuğuyla birlikte ortada kaldı.”

Türk cinayetlerinde gözaltı

Almanya'da 2000 yılından beri öldürülen Türkler'in katillerine yardımcı olduğu şüphesiyle Brandenburg eyaletinde Andre E. adlı bir aşırı sağcı gözaltına alındı. Federal Başsavcılık, Andre E'nin iki olayda yasa dışı “Nasyonal sosyalist Yeraltı” adlıterörgrubunu desteklemekle suçlandığı bildirildi. Başsavcılık, Andre E'nin, 2007 yılında işlenen cinayetlerle ilgili DVD'leri hazırladığının tahmin edildiğini de kaydetti.

Bu gerçekler buz dağının görünen yüzü

Göçmenler için yoğun siyasi faaliyetler yürüten Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Göçmen Meclisleri Birliği (LAGA) ve Köln Uyum Meclisi Başkanı Tayfun Keltek de listedeki bir diğer isim. Önceki farklı kaynaklardan bunun bilgisini alan Keltek, resmi olarak kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini belirtti. Almanya'da yaşadığı sürece çok sayıda tehdit aldığını anlatan Keltek, “Böyle bir şeyin olabileceğini tahmin ediyorduk” ifadesini kullandı. Keltek, söz konusu kişilerin amaçlarına ulaşmaması için bunu kamuoyuyla paylaşmadığını sözlerine ekledi.

KORKUYORUZ

Keltek böyle bir durumla karşı karşıya kaldığı için endişeli olduğuna işaret ederek, “İster istemez korkuyoruz. Çoluk çocuğumuz var” şeklinde konuştu. Ortaya çıkan gerçekler buz dağının görünen kısmı olduğunu söyleyerek, “Durum dramatik. Almanya'nın istikbali için son derece önemli. Ayrıca Alman halkının tarihten gelen bir suçluluğu var” dedi.
BUGÜN GAZETE
 

Bu haber toplam 2160 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri