Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

9 İlde Eşzamanlı Sahte İlaç Operasyonu

10.12.2013 10:05
istanbul Emniyeti ve polis ekipleri 6 aylık teknik takibin sonucunda İstanbul başta olmak üzere 9 ilde sahte ilaç operasyonu gerçekleştirdi.

İstanbul başta olmak üzere 9 ilde sahte ilaç operasyonu gerçekleştirildi. Türkiye'de bulunmayan kanser ilaçlarının sahtesini piyasaya sürdüğü iddia edilen çok sayıda kişi gözaltına alındı.

130 ADRESE BASKIN YAPILDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından sahte ilaç çetesine operasyon yaptı. Polis, Istanbul başta olmak üzere 9 ilde 130 adrese eşzamanlı baskın yaptı.

ÇOK SAYIDA KİŞİ GÖZALTINDA

Baskın yapılan yerler arasından sahte ilaç kutularının basıldığı matbaa ve imalathaneler de bulunuyor. Operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin Türkiye'de bulunmayan kanser ilaçlarının sahtesini ürettiği ve piyasaya sürdüğü ileri sürüldü. Zanlıların ayrıca son kullanma tarihi geçmiş ilaçları da yeniden paketleyerek sattıkları öne sürüldü.

Istanbul'da gözaltına alınan şüpheliler Haseki Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü. Polisin adreslerdeki aramaları sürüyor.

haberler.com

Bu haber toplam 1468 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri