Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

A.ALİ URAL’LA ŞİİR VE ÖYKÜ ATÖLYESİ TYB İSTANBUL ŞUBESİ’NDE BAŞLIYOR

09.10.2014 22:45
A. Ali Ural, “Şiir ve Öykü Atölyesi”nde geleceğin yazarlarını yetiştirmeye devam ediyor.

Yazarlık eğilimlerinin belirlenmesi ve desteklenmesinden yola çıkılarak yürütülen bu programlar, okuma bilinci ve birikimi kazandırmayı da hedefliyor.

 

Şiir ve öykü atölyesinde; İnsanın estetik eğitimi temel alınarak oluşturulmuş bir bilgi ve deneyim alanı keşfedilirken, Türk ve dünya edebiyatının başyapıtlarını irdeleyici ve dönüştürücü okumalar yapılacaktır. Sinema, resim ve müzikle beslenen hayal havzaları, teorik yaklaşımlar ve kurgusal temrinlerle zenginleştirilerek modernize edilmiş bir usta çırak ilişkisi çerçevesinde disiplinli çalışma gerçekleştirilecektir.

 

Klişeleri kıran, melodramı reddeden özgün bir edebiyat çizgisi A. Ali Ural yazarlıkta bir yazarın yol haritası olabilecek özgün kitaplarla öğrencilerini tanıştıracaktır. Onlara yeni bir okuma anlayışı kazandırarak, Türk ve dünya edebiyatının seçkin yazarları tek tek ele alınarak üslupları irdelenecektir.

 

A. Ali Ural’la Yazarlık Atölyesi  6 Kasım Perşembe gününden itibaren her 15.30 - 17.00 saatleri arasında TYB İstanbul Şubesi’nde…
 

Başvuru için son tarih: 04 Kasım 2014

 

TYB İstanbul Şubesi:

Kızlarağası Medresesi

Divanyolu Cad. Hoca Rüstem Sok. No:6

Sultanahmet/İstanbul

Telefon: (0212) 527 75 17

e-mail: istanbultyb@gmail.com

Bu haber toplam 4460 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri