Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abbas'tan BM açıklaması

12.09.2015 01:22
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, BM binasına Filistin bayrağının asılması kararının "atılmış önemli bir adım" olduğunu belirtti.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud AbbasBirleşmiş Milletler (BM) binasına Filistin bayrağının asılması kararının "atılmış önemli bir adım" olduğunu belirtti. 

'ATILMIŞ EN ÖNEMLİ ADIM'

Abbas, Ramallah'taki başkanlık merkezinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "BM binasına Filistin devlet bayrağının asılması Filistin meselesinde atılmış önemli bir adım. Filistin bayrağının Kudüs'te de dalgalanmasını ümit ediyoruz" dedi.

'İTİRAZLARDA DÜŞÜŞ VAR'

Filistin bayrağının BM binasına asılması kararının neredeyse oy birliğine yakın bir sayıyla alındığına işaret eden Abbas, "Bu adımı başka adımlar takip edecek. Dünkü oylamalarda gördüğümüz en önemli mülahazalardan biri, aleyhte oy verenlerin sayısı daha önce 9 iken bugün 8 olması. Bu demek oluyor ki itirazlarda devam eden bir düşüş var" diye konuştu.

Abbas ayrıca "Avrupa Birliği'nin (AB) ilki yerleşim birimlerinin ve yerleşimcilerin ürünlerinin reddedilmesi ikincisi ise Filistin'in tanınması konusunda olmak üzereFilistin meselesiyle ilgili iki önemli karar aldığını" ifade etti.

'İSRAİL BÜTÜN ANLAŞMALARI İHLAL ETTİ'

Buna karşılık İsrail'deki yüksek mahkemenin, basında da yer aldığı gibi A ve B bölgelerindeki evleri yıkmaları konusunda hükümeti serbest bıraktığını dile getiren Abbas, "Yani İsrail Oslo Anlaşması'ndan bu yana aramızdaki bütün anlaşmaları ihlal etti" ifadesini kullandı.

AA

Bu haber toplam 1252 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri