Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD'li komutandan gizli ziyaret

16.05.2011 23:16
ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, ABD Genelkurmay Başkan Yardımcısı Orgeneral James E. Cartwright’in Ankara'daki temaslarına açıklık getirdi.

ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Türkiye ile ABD arasında terörle mücadele konusunda çok yakın bir istişare olduğunu söyledi.

İsrail’in Milli Günü dolayısıyla Swiss Otel’inde düzenlenen resepsiyona katılan Ricciardone, gazetecilerin soruları üzerine, ABD Genelkurmay Başkan Yardımcısı Orgeneral James E. Cartwright’in Ankara’daki görüşmelerini değerlendirdi. Görüşmelerin PKK’ya karşı mücadeleye yeni bir katkıda bulunup bulunmayacağının sorulmasının üzerine Ricciardone, “Bu konuda yeni bir şey yok. Biz daima çok yakın istişare içinde bulunuyoruz” karşılığını verdi. Genelkurmay’da yapılan görüşmelerde terörle mücadele dışında başka konuların da ele alındığını ifade eden Ricciardone, bu resepsiyonun ardından bir çalışma yemeğine de katılacağını söyledi.

Genelkurmay’da yapılan görüşmeleri “norma bir görüşme”, “nezaket ziyareti” olarak niteleyen Büyükelçi, görüşmelerde Libya’nın gündeme gelip gelmediğine ilişkin bir soru karşısında da “Bu konuları daima konuşuyoruz beraber ama yeni bir şey yok” demekle yetindi.

Bu haber toplam 1310 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri