Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ladin'i öldüren operasyonun ayrıntıları

02.05.2011 10:01
ABD’nin gerçekleştirdiği askeri operasyonun detayları belli oluyor. CIA destekli operasyonda Ladin'le birlikte oğlu ve 3 kişi daha öldürüldü.

ABD’nin gerçekleştirdiği askeri operasyonun detayları yavaş yavaş belli oluyor. ABD Donanmasına bağlı 20-25 kişilik özel bir timin CIA desteğinde operasyonu gerçekleştirdiği belirtiliyor.

YAKILAN ÇÖPLER DİKKAT ÇEKTİ

ABD’nin söz konusu evi uzun süredir takibe aldığı ve bir süre önce Bin Ladin’in eve geldiği aktarılıyor. Evin 4 metre duvarla çevrili olması, yüksek pencereleri ve sadece iki güvenli giriş çıkışı olması, hiçbir internet telefon bağlantısı olmaması ve çöplerin atılmak yerine yakılması, ABD istihbaratında evde birini saklamak için olduğu duygusunu güçlendirdi.

HELİKOPTER HASAR GÖRDÜ

Pazar sabahı 1:30 ile 2:00 arasında operasyon yapıldı. Operasyon sırasında, ABD helikopterlerinden birinin de hasar gördüğü bunun üzerine ABD güçlerince patlayıcıyla imha edildiği de gelen bilgiler arasında.

KENDİ SİLAHIYLA ÇATIŞMAYA GİRDİ

Bin Ladin ile beraber biri Bin Ladin’in oğlu olan 3 kişinin de öldürüldüğü ifade ediliyor. Güvenlik kaynakları kendisi de silahıyla çatışmaya giren Bin Ladin’in kafasına aldığı bir kurşun yarasıyla öldüğünü kaydediyor. Kaynaklar, operasyon sonrası Bin Ladin’in cesedinin de alındığını, ve İslami kurallara göre defnedilmesinin sağlanacağını da belirtiyor.

Bu haber toplam 1574 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri