Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD askerinin başına çuval geçirdiler

12.11.2014 15:20
Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri, Karadeniz’de yapılan NATO tatbikatından dönen ve 4 gündür Sarayburnu’nda bekleyen ABD savaş gemisinde görevli bir askerin başına çuval geçirdi.

Olay, sabah saatlerinde Eminönü'nde yaşandı. TGB üyeleri, Karadeniz'de yapılan NATO tatbikatından dönen ve 4 gündür Sarayburnu'nda bekleyen USS ROSS (DDG71) adlı ABD savaş gemisinde görevli bir askerin başına çuval geçirdi. TGB üyesi bir kişi ilk olarak Eminönü'nde yanına yaklaştığı Amerikan askerlerine, 'ABD ordusunun bir üyesi olduğunuzu az önce beyan ettiniz. Sizleri katil olarak tanımlıyoruz. Topraklarımızdan defolup gitmenizi istiyoruz ve şimdi sizi protesto hakkımızı kullanıyoruz' dedi.

Amerikan askerleri ise 'Tamam gidiyoruz' diye karşılık verdi. Bu sırada Amerikan askerlerine boya atan eylemciler, 'Yanke Go Home', 'Kahrolsun Amerikan emperyalizmi' sloganları attı. Eylem sırasında Türk bayrağı açan grup, yakaladıkları bir askerin başına çuval geçirdi. Çuvalı başından çıkarak Amerikan askeri ve yanında bulunan diğer arkadaşı koşarak uzaklaşmaya çalıştı. Eylemciler de bir süre Amerikan askerlerini kovaladı.

 
Bu haber toplam 2002 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri