Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beşşar Esad yine tetiği çekti

21.05.2011 10:17
ABD Başkanı Obama'nın Ortadoğu ve Kuzey Afrika daki gelişmeleri değerlendirdiği konuşması Suriye basınında "ABD'nin içişlerimize karıştığının teyidi" yorumuyla verilirken Suriye ordu birlikleri dün de göstericilerin üzerine ateş açtı, 34 kişi hayatını kay

Suriyeli güvenlik güçlerinin, Humus kentinde demokrasi yanlısı gösteri düzenleyen protestocuları dağıtmak için gerçek mermi kullandığı, çok sayıda kişinin yaralandığı saldırılarda ölü sayısının artmasından endişe edildiği belirtildi. Gösterilerin organize edilmesine yardımcı olan Yerel Koordinasyon Komiteleri, olayların Humus, başkent Şam'ın banliyösü Daraya ve Sanamein kentinde yaşandığını açıkladı. Banyas kentindeki bir görgü tanığı, güvenlik güçlerinin protestocuları ateş ederek ve coplarla dağıtmaya çalıştığını söyledi. Bu arada BM 4 binden fazla Suriyelinin çevre ülkelere kaçtığını bildirdi. Bunlardan, 270 kişilik bir grubun 3 hafta önce Türkiye'ye sığındığı belirtildi.

Bu haber toplam 1140 defa okunmuştur
gerçwk mi?
Zübeyr
Bu ve benzeri haberler gerçek mi? daha doğrusu bu gösterileri yapan gerçekten esed karşıtı mı? yada üzerlerine ateş açanlar esed'in adamları mı? Açıkcası bu tür olayları gündemde tutmak birilerinin işine yarıyor. Şam'da suların durulması sam amcanın işine gelmez. Dua edelim kardeşlerimize.
21 Mayıs 2011 Cumartesi 10:34
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri