Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD Büyükelçisi John Bass Hürriyet'i ziyaret etti

17.09.2015 11:08
İstanbul'daki merkez binası önünde iki kez protesto gösterisi yapılan Hürriyet'i, Amerikan Büyükelçi ziyaret etti..

John Bass Hürriyet'e yaptığı ziyaret kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'le görüştü, geçmiş olsun dileklerini iletti.

BURADA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM

Yazı işlerini de ziyaret eden Bass, burada yaptığı konuşmada, "Meslektaşlarım; burada, bana göre demokratik bir toplumda olan en önemli şeylerden birini yapıyorsunuz. Bu yüzden burada olmaktan çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum" dedi.

GAZETECİLİK DEMOKRASİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ

ABD Büyükelçisi, "Parçası olduğunuz meslek, demokratik toplumlarda demokrasinin niteliği ve canlılığı açısından inanılmaz önemli. Toplumda olup bitenler ve toplumun karşılaştığı zorluklar hakkındaki bilgi ve düşünceleri, vatandaşlarınıza aktarıyorsunuz"diye konuştu.

Bass, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim açımızdan; basın ve ifade özgürlükleri; evrensel haklar arasındadır ve sağlıklı, canlı ve demokratik toplumların temel unsurlarındandır. Bu hakların demokratik toplumlarda ne kadar önemli olduğunu ve bu hakların özgürce kullanılması gerektiğine ne kadar güçlü bir şekilde inandığımızı göstermek için buradayım."

Bu haber toplam 1524 defa okunmuştur
"ERGİN BAĞIRMIŞ"
ahmet kayhan
sanırım "Yazı işlerinde elçi içeri girince toplu halde haykırmışlardır: "BİJİ OBAMA, BİJİ OBAMA ..." Türkiye Türklerin Pardon hepimiizin
17 Eylül 2015 Perşembe 16:54
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri