Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD Dışişleri'nde elektriklerin gittiği o anlar - İzle

08.04.2015 01:37
Dışişleri sözcüsü Marie Harf, gazetecilere brifing verdiği sırada elektrikler kesildi. O anlar gazeteciler tarafından görüntülendi.

Yerel saatle 13.00 sularında kentin önemli bölümünde elektrik kesintileri meydana geldi. Kesintiden etkilenen yerler arasında ABD Kongresi, Beyaz Saray, Dışişleri Bakanlığı da bulunuyor. Çok sayıda önemli federal kurumların binalarına da elektrik verilemezken şehirdeki metro hatları da olumsuz etkilendi.

ABD'nin başkenti Washington'da elektrik kesintisi

Dışişleri Bakanlığı’nın günlük basın brifinginde elektrikler aniden kesilince Sözcü Marie Harf, toplantıyı sona erdirmek zorunda kaldı. Brifingde bulunan gazeteciler de kesintiyi toplantıdan fotoğraflarla sosyal medyadan paylaştı.

KİM TAKAR ABD'Lİ SÖZCÜLERİ

ABD'li Dışişleri sözcüleri günlük brifinglerinde sadece kendi ellerine verilen metni okuyabiliyorlar. Bunun dışında yorum yapmalarına izin verilmiyor. Sorulan sorulara da yine metinde bahsedilenler çerçevesinde geçiştirici cevaplar verip deyim yerindeyse laf çeviriyorlar. Fakat, hükümete muhalif Türk gazeteciler zaman zaman Türkiye'nin iç işlerine ilişkin meseleleri bu sözcülerden değerlendirmelerini istiyor.

ABD'li Dışişleri sözcülerinin günlük brifingleri dışişleri muhabirlerini bilgilendirme amaçlı yapılıyor. Sözcünün söyledikleri Amerikan basınında haber bile olmuyor. Ancak Türk medyasında sözcünün Türkiye'yi eleştiren her sözü manşetlere çıkarılıyor.

Bu haber toplam 1508 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri