Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Donanma saldırısında son dakika gelişmesii

16.09.2013 17:49
ABD'nin başkenti Washington'da bir donanma üssünde düzenlenen silahlı saldırıda 4 kişinin öldüğü 8 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Henüz kimlikleri belirlenemeyen 3 saldırgan, Donanma Deniz Sistemleri Komuta Karargahı'na saldırı düzenledi. 12 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı. Saldırganların kendilerini bir odaya kapattığı ve kapının arkasına barikat kurduğu bildirildi. Saldırıyı düzenleyen kişilerden birinin kimliği belirlendi. FBI, ölü ele geçirilen saldırganın 34 yaşındaki Aaron Alexis olduğunu açıkladı. Polis iki saldırganı arama çalışmalarını sürdürürken, saldırı yüzünden çevredeki okullar kapatıldı.

Associated Press saldırı anında binada 3 bin kişinin olduğunu bildirdi. ABD Donanması'ndan yapılan açıklamada, "Acil durum personeli olay yerine intikal etti ve üsteki personel için 'olduğunuz yere sığının' emri verildi" denildi.

DONANMA TWITTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI

 Amerikan Donanması Twitter hesabından yapılan açıklamada, saldırıda birkaç kişinin yaralandığı doğrulandı. CNN'in haberinde ise yaralananların sayısının 10 kişi olduğu bildirildi. Washington'ın güneydoğusundaki Bolling Hava Üssü de silahlı saldırının ardından kapatıldı.

Federal Havacılık Kurulu Washington'daki Reagan Ulusal Havaalanı'ndan yapılan uçak seferlerinin askıya alındığını açıkladı. Havaalanına inişe izin veriliyor.

DENİZ AŞIRI OPERASYONLAR BURADAN YÖNETİLDİ

Washington Deniz Üssü ABD'nin en eski deniz üslerinden biri olarak biliniyor. Tarihteki bir çok deniz aşırı operasyon buradan yönetildi.

DONANMANIN İNŞA EDİLDİĞİ MERKEZ

Donanma Deniz Sistemleri Komutası, donanmanın beş sistem komuta biriminin en büyüğü. Tüm donanmanın bütçesinin dörtte biri buraya gidiyor. Burada donanmanın gemileri, denizaltıları ve muharebe sistemleri inşa ediliyor.ENSONHABER

Bu haber toplam 2392 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri