Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konserde sahne çöktü: 4 ölü

14.08.2011 23:20
ABD'nin Indiana eyaletinde düzenlenen Indiana Eyalet Fuarı'nda Sugarland adlı bir grubun konser vereceği çelikten sahnenin, konser öncesi çökmesi sonucu 4 kişi hayatını kaybetti.

Dün gece meydana gelen olay, bir yetkilinin şiddetli fırtınadan dolayı konsere gelenlere bir fırtına halinde ne yapmaları gerektiğini söyledikten birkaç dakika sonra gerçekleşti.

Sahnenin çökmesi sonucu biri çocuk 40 kişi de yaralanırken, yaralananların büyük kısmının sahnenin yanındaki VIP kısmında oturanlar olduğu belirtildi.

Eyalet Polisi'nden Dave Bursten, yaralı sayısının daha da fazla olabileceği bilgisini verdi.

Olayın ardından fuarda bugün gerçekleştirilecek tüm etkinlikler iptal edildi. 21 Ağustos'a kadar sürecek olan fuara yarın, kazada ölenlerin anısında yeniden başlanacağı belirtildi.

Kazadan önce fuar yetkililerin ve acil servis uzmanlarının, bir fırtına yaklaşmak üzere olduğu için hava durumunu yakından izledikleri, ancak fırtınanın tahmin edilenden 15 dakika önce vurduğu kaydedildi.

Yetkililer, kaza olduğu sırada zaten fırtına için hazırlıkların yapılmakta olduğu; ancak güçlü rüzgarın sahneyi devirdiğini anlattı.

(CİHAN)

Bu haber toplam 1670 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri