Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD İstanbul Konsolosluğu'na terörist saldırı

10.08.2015 11:02
İSTANBUL Sarıyer'daki ABD Konsolosluğu'na son dakika silahlı saldırı düzenlendi. ABD Konsolosluğu'na ateş açan iki saldırgandan biri yakalandı

Sabah saatlerinde Sarıyer'deki ABD Konsolosluğu binasına iki kişi tarafından ateş açıldı. Olay sonrası operasyon başlatan polis ekipleri, kadın saldırganıkonsolosluk yakınlarında girdiği evde yakaladı. 

İstinye’deki Amerikan Konsolosluğu’na sabah 07.00 sıralarında iki kişi tarafından silahlı saldırı düzenlendi. İddiaya göre, konsolosluğa yaklaşmaya çalışan iki şüpheliyi fark eden polis ile saldırganlar arasında çatışma çıktı. Çatışmada yaralanan bir saldırgan ele geçirildi. Polis olay yerinden kaçan diğer saldırganın yakalanması için geniş çaplı operasyon başlattı. Saldırganların yanında bulunan şüpheli bir paket ise bomba imha uzmanları tarafından fünye ile patlatıldı.

ABD İstanbul Konsolosluğu'na ateş açıldı.jpg

SALDIRGAN KADIN EVDE YAKALANDI

Saldırıdan sonra girdiği evde yakalanan kadın saldırgan sedyeyle çıkarıldı ve ambulansa konuldu. 2 kişinin ABD konsolosluğuna yönelik saldırı sonrası polis kaçan kişileri yakalamaya yönelik arama ve operasyonlara başladı.

abd konsolosluğu saldırı kadın terörist fotoğrafları.jpg

Saldırıyı gerçekleştiren bir kişinin, konsolosluk yakınında bir eve girdiğinin belirlenmesinin ardından söz konusu ev özel TİM ekipleri tarafından sarıldı. Bir süre sonra evin kapısına bir ambulansın yanaştığı görüldü. Yaralı kadın saldırgan bir ambulansla evden çıkarıldı ve ambulansa konuldu.


KALE GİBİ KORUNUYOR

İstanbul Sarıyer'deki ABD Konsolosluk binası üst düzey güvenlik önlemleriyle biliniyor. Kale gibi korunan binaya daha önce de bir kaç kez saldırı girişimleri olmuştu. 

abd-istanbul-konsoloslugu-son-dakika-silahli-saldiri.jpg

Bu haber toplam 2278 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri