Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD Kobani'de PYD'ye silah yardımı yaptı

20.10.2014 11:29
ABD ordusu, IŞİD'le savaşan ve PKK'nın Suriye'deki kolu olan PYD'ye Kuzey Irak yönetiminin silahlarını ulaştırdı.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), "IŞİD’e karşı Kobani’yi savunan bölgedeki Kürt kuvvetlerine havadan silah yardımı yapıldığını" duyurdu.

SİLAHLAR KUZEY IRAK'IN

ABD'nin Kobani'deki PYD'lilere havadan ulaştırdığı silahların Kuzey Irak yönetimine ait olduğu bildirildi.

"SİLAHLAR KÜRT GÜÇLERİNE ULAŞTIRILDI"

Merkez Kuvvetler Komutanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, ABD askeri güçlerinin akşam saatlerinde Kobani bölgesine çok sayıda hava yardımı gerçekleştirdiği ifade edildi. Yardım operasyonunun stratejik orta düzeyli nakliye uçağı C-130 tarafından yapıldığının dile getirildiği açıklamada, “Uçak, Kobani’yi ele geçirmeye çalışan IŞİD’e karşı direnmeye devam etmelerine olanak sağlaması amacıyla Irak’taki Kürt yönetimince sağlanan silahlar, mühimmat ve tıbbi malzemeleri ulaştırdı” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada yardımların IŞİD’in zayıflatılması ve yok edilmesini amaçlayan İçsel Çözüm adlı operasyona destek amacıyla yapıldığı belirtilerek, “Bu yardım ABD’nin IŞİD’i kritik bölge ve güvenli sığınaklardan mahrum bırakma kararının ve bunun yanında IŞİD’e muhalif olan güçlere yardım kararlılığının başka bir örneğidir” ifadesine yer verildi. Açıklamada, "Kobani'ye son zamanlarda 135 hava saldırısı yapıldığı, yüzlerce IŞİD savaşçısının öldürüldüğü" de kaydedildi.

Bu haber toplam 1390 defa okunmuştur
"BİJİ OBAMA"
DENİZ ANTİ EMPERYALİST
PYD liler ki onlar PKK nin Suriye şubesidri. yani PKK dir. silahlar geldikçe ABD IŞİDİ vurdukça "BIJİ OBAMA " Diye bağırıyorlarmış doğruysa. Hey gidi günler hey yıllardır ABD düşmanıyım diye hava at. Sıkışınca Amerikancı ol. Ne demişler gülme komşuna...
20 Ekim 2014 Pazartesi 11:36
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri