Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD'de 'Şeytan Obama' krizi

19.03.2013 11:26
ABD, History Channel’da yayınlanan İncil dizisindeki Şeytan karakterinin Başkan Obama’ya benzerliğini tartışıyor.

 

ABD'de yayınlanan bir dizide Şeytan karakterinin Obama'ya benzerliği ülkede tartışma yarattı.
Dizinin yayına başlamasının ardından Şeytan karakterini Obama’ya benzetenler çoğaldı. Tartışmanın uzaması üzerine kanal yönetimi ve dizinin yapımcıları açıklama üzerine açıklama yapıyor, ancak tartışmalar dinmiş değil.

Dizinin arkasındaki isimler, Mark Burnett ve Roma Downey, dizideki karakterin Obama’ya benzetilmesini “aptalca” bulduklarını açıkladılar.

Yapımcılar, Faslı aktör Mehdi Ouzaani’nin daha önce Şeytan karakterini oynadığını belirterek, “Oynadığı Şeytan rolleri Obama’nın başkan seçilmesinden önceydi. Oyuncu başka İncil karakterlerini de daha önce oynadı” savunmasını yaptı.

Yapımcılar, Başkan Obama’ya saygılarını açıklarken, bu tür suçlamaların emek sarfettikleri diziyi de küçük düşürdüğünü belirtmekle yetindi.

'BENZERLİK KURULMASI SAÇMALIK'
Tartışmaların sürmesi üzerine History Channel da açıklama yaptı. Başkan Obama’ya saygısını açıklayan kanal yönetimi, Obama ile Şeytan arasında benzerlik kurulmasının saçmalık olduğunu belirterek, tartışmaların son bulmasını istedi.

SOSYAL MEDYA ÇALKALANDI
Diziye yönelik tartışmalar Pazar günü yayınlanan bölümle başladı. İzleyiciler Twitter üzerinden, dizideki Şeytan karakterinin Obama'ya benzerliğini tartıştı.

Kaynak: Ntvmsnbc

 
 

 

 

Bu haber toplam 6974 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri