Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Orlando'daki saldırı

13.06.2016 11:16
ABD'nin Orlando kentindeki bir gece kulübünde silahlı saldırı düzenleyen Ömer Metin’in babası Sıddık Mir Metin, yaşanan olaydan dolayı özür dileyerek "Ülkedeki bütün vatandaşlar gibi şoke olduk" dedi.

WASHINGTON (AA) - ABD'nin Orlando kentindeki bir gece kulübünde silahlı saldırı düzenleyen Ömer Metin’in babası Sıddık Mir Metin, yaşanan olaydan dolayı özür dileyerek "Ülkedeki bütün vatandaşlar gibi şoke olduk" dedi.

NBC News televizyonuna konuşan Sıddık Mir Metin, “Yaşanan olaydan dolayı özür diliyoruz. Aldığı kararlardan haberimiz yoktu. Ülkedeki bütün vatandaşlar gibi biz de şoke olduk” ifadesini kullandı.

Mir Metin, saldırının oğlunun dini inancıyla ilgisinin olmadığını düşündüğünü belirterek "Birkaç ay önce Miami’de iki erkeğin öpüştüğünü görmüş ve çok sinirlenmişti. Belki bu sebep olabilir” diye konuştu.

Washington Post gazetesinde yer alan habere göre, saldırganın, ismini açıklamak istemeyen eski eşi de "Evli olduğumuz süre içerisinde Ömer Metin bana sürekli şiddet uyguluyordu. Çamaşır veya bulaşığı bahane edip beni döverdi" dedi.

Ömer Metin'le internet üzerinden 8 yıl önce tanıştığını belirten eski eş, onunla evlenmek için Florida'ya taşındığını söyledi.

Orlando Emniyet Müdürü John Mina, silahlı bir saldırganın saat 02.02'de (TSİ 09.02) şehir merkezinin güneyindeki bir gece kulübünde bulunanları rehin aldığını, saat 05.00 civarında da SWAT timinin operasyon başlattığını açıklamıştı. Saldırıda 50 kişi hayatını kaybetmiş, 53 kişi yaralanmıştı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1422 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri