Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD savaşacak Araplar ödeyecek!

06.09.2013 11:52
ABD Senato'sundan Suriye'ye askeri müdahale onayı alan Obama'nın savaşı nasıl finanse edeceği de tartışma konusu oldu.

Amerikan Washington Post gazetesindeki habere göre, ABD'nin Suriye'ye yapmayı planladığı askeri müdahalenin finansmanını Körfez'deki Arap ülkeleri karşılayacak.

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi'ndeki toplantıda, Suriye'ye olası askeri müdahalenin masraflarının nasıl karşılanacağı da gündeme geldi. Cumhuriyetçi senatör Ileane Ros-Lehtinen, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'ye Suriye savaşının finansmanını sordu.

ARAP ÜLKELERİ FİNANSE EDECEK

Bu soruyu cevaplandıran ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Beşşar Esad'ı devirmek için ABD önderliğinde Suriye'ye yapılması planlanan askeri müdahalenin bütün masraflarının karşılanması için Körfez'deki Arap ülkelerinin teklifte bulunduğunu söyledi.

İnanılır gibi değil! Bu yöntem ingilizce konuşturuyor. Uzmanların tavsiye ettiği ingilizce konuşma yöntemi hangisi Tıklayın!
ABD Dışişleri Bakanı Kerry, "Gerçekte, bazı Arap ülkeleri, ABD'nin daha önce birkaç yerde yaptığı gibi, bütün işi üstlenmesi durumunda, tüm masrafları karşılayacaklarını söyledi" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Arap ülkelerinin bu teklifinin de masada olduğunu vurguladı.

OBAMA İLK ONAYI ALDI

ABD Başkanı Barack Obama'ya Suriye'ye sınırlı askeri müdahale etme izni veren tasarı, Senato Dış ilişkiler Komitesi'nde 7'ye karşı 10 oyla kabul edildi. Tasarının önümüzdeki hafta ABD Senatosu Genel Kurulu'nda da görüşülmesi bekleniyor.

YAZETE.COM
Bu haber toplam 1456 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri