Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD Savunma Bakanlığı harekete geçti

24.08.2013 12:27
ABD Suriye deniz açıklarına donanma gemisi yerleştirdi.

ABD Başkanı Obama tarafından çağrılan Savunma Bakanı Chuck Hagel'e olası bir karar için Suriye'de donanma bulundurması gerektiği söyledi. Hagel, Obama Suriye'de herhangi bir ters duruma karşı askeri seçenekleri hazırlamak ve burada konumlanmak gerektiğini söyledi.

DAHA ÖNCE LİBYA MÜDAHALESİ OLMUŞTU

Libya'da 2011 yılında devrilen Gaddafi rejiminde ABD füzeleri rol almıştı. 2011 yılında devrilen Libya hükümetine karşı ABD Deniz Kuvvetleri gemileri Tomahawk füzeleri kullanılmıştı.

Hagel "Savunma Bakanlığı'nın riskleri belirlemek ve farklı seçenekler yürütmek gibi görevleri vardır. Gemileri konumlandırmamız gerektiğini düşünüyoruz" dedi. Uluslararası toplumla koordineli olduklarını ve Suriye'de sivil halka karşı düzenlenen kimyasal saldırıyı belirlemek için toplanacaklarını söyledi.

HALA DEĞERLENDİRMEDEYİZ

Suriye'ye tespit için gideceklerini ve bunun için hızlı olmalarını dile getiren Hagel tedirgin olduklarını da söyledi. Hagel "orada ne olup bittiğini bilmiyoruz, belki yakın zamanda bir kimyasal saldırı daha yapabilirler."

Önümüzde ki hafta Güneydoğu Asya seyahatine çıkacağını söyleyen Hagel ne olursa olsun Beyaz saray ile temas halinde olacağını belirtti.ensonhaber

Bu haber toplam 1590 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri