Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD Dev Siber Saldırıya Hazırlanıyor

07.05.2013 01:34
ABD İç güvenlik Bakanlığı, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da bulunan hacker’ların bir araya gelerek ABD’nin üst düzey hükümet kurumlarına saldırı hazırlığı yaptığını duyurdu

ABD’li devlet kurumlarından bakanlara ve devlet sahipliğindeki şirketlere bir hafta sürecek büyük bir hacker saldırısı yapılması bekleniyor.

NTV'nin haberine göre, Washington Times gazetesinin haberine göre, OpUSA adını taşıyan operasyon, İç Güvenlik Bakanlığı tarafından şirketlere dağıtılan bir bildiriyle duruyuldu. Bildirinin, güvenlik uzmanı ve blogger Brian Krebs tarafından ilk kez internete sızdırıldığı ifade edildi.

İç Güvenlik Bakanlığı taradından yayımlanan uyarı niteliğindeki bildiride, ‘OpUSA’in ABD’deki interneti geçici olarak tehdit edecek, kısıtlı bir tehdit oluşturduğunu, hacker’ların internet sitelerini geçici olarak kullanılmaz hale getirmeye veya kapatmaya çalışacağı’ belirtildi.

Bildiride, ‘siber saldırı operasyonunda yer alacak hacker’ların bir kısmının çok amatör düzeyde yeteneğe sahip olduğu’ ifade edildi.

OpUSA’in tehdit seviyesi çok yüksek olmada da, operasyonda birçok cihatçı ve radikal İslamcı grubun bir araya gelecek olmasının teklike oluşturduğu belirtildi.

Siber saldırıların, El Kaide ve radikal İslamcı materyallere yer veren sitelerin moderatörleri tarafından desteklendiği, Pastebin gibi hacker’ların kullandığı metin paylaşma sitelerinde de çağrılar yapıldığı belirtildi.

Bu haber toplam 4472 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri