Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD tatbikatında iki savaş jeti düştü

14.02.2011 14:55
Tayland Hava Kuvvetleri’ne ait iki F-16 tipi savaş jetinin, ABD ile yapılan ortak askeri tatbikat sırasında düştüğü belirtildi.

Tayland’ın kuzeydoğu bölgesinde yapılan bir tatbikat sırasında Tayland Hava Kuvvetleri’ne ait iki F-16 tipi savaş jetinin düştüğü bildirildi. Yerel basın, savaş jetlerinin çarpışarak düşmüş olabileceklerini yazdı.

Tayland Hava Kuvvetleri’ne ait iki F-16 tipi savaş jetinin, ABD ile yapılan ortak askeri tatbikat sırasında düştüğü belirtildi. Tayland Hava Kuvvetleri sözcüsü Marshall Monthon Satchukorn, uçakların düştüğü bölgeye araştırma yapmak için ekiplerin gönderildiğini söylerken, "Uçakların nasıl ve neden düştükleri hakkında bir bilgiye sahip değiliz. Tatbikat sırasında iki jet uçağı radardan kayboldu. Uçakların enkazlarının yerlerini çevredeki köylüler bularak bildirdi. Ama, iki uçağın pilotu da sağ olarak kurtulmayı başardı." dedi.

Tayland yerel basını, uçakların çarpışma olasılığının üstünde dururken, Tayland Hava Kuvvetleri sözcüsü Monthan, bir şey söylemek için henüz erken olduğunu ifade etti.

Bu haber toplam 1618 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri