Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD'nin Türkiye-İsrail Planı

13.12.2011 08:44
ABD, Türkiye ile İsrail arasında uzun süredir devam eden krizin sona erdirilmesi için yeni bir barış teklifi önerdi.

İsrail’in önde gelen gazetelerinden Maariv’in haberine göre, Amerikan tarafının önerisiyle İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan arasında gizli bir telefon görüşmesi yapılacak.

Görüşmenin ardından ABD’nin önerdiği gibi her iki taraf içerik bakımından iki farklı bildiri yayımlayacak.

Buna göre Ankara, Mavi Marmara gemisindeki dokuz Türkiye vatandaşının ölümünden dolayı İsrail’in özür dilediğini, Tel Aviv ise sadece çatışmanın doğurduğu sonuçlardan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdiğini açıklayacak.

Plana göre, “Her iki ülke, diğerine, halkına farklı barışma planlarını sunabilmesi için olanak sağlayacak.” Başbakanların açıklamalarının ardından diplomatik ilişkilerin düzeyi yükseltilecek ve Türkiye Tel Aviv’e, İsrail de Ankara’ya büyükelçisini yeniden gönderecek.

Tazminat ödenecek

Bu arada, ABD’nin önerisinde Mavi Marmara saldırısında öldürülen Türkler için ödenecek tazminata ilişkin bir formüle de yer verildi. Washington, İsrail, tazminat bedellerinin doğrudan ölenlerin yakınlarına transfer etmek yerine Türkiye’nin İsrail ile koordinasyon içerisinde özel bir fon kurmasını önerdi.

Bu haber toplam 3018 defa okunmuştur
israil yılların tilkisidir.
sevgi özel
sayın başbakanım.kuranda bizzat demiyor mu "israiloğullarını dost edinmeyin onlar siz kendilerinden olana kadar düşmanlık ederler" diye.israil binyılların tilkisidir.yaş yere basmaz.ortak fon kurulursa bedelini yine bizim vergilerimiz öder.işbirliği ortaklık tehlikelidir.hadi ticari ilişkileri diplomasiyi anlarım da bu kadar içli-dışlı el omza vaziyette olunur mu?abd zaten büyük israilin kendisidir.israil parasını çekerse abd çöker.iyi hoş iktidara sayelerinde destekleriyle geldiniz de bu halk size desteğini abd -israil arkadaşlığı için vermedi.zulümler haksızlıklar ekonomik krizler manevi çöküş dini baskılar son bulsun diye destekledi.niye abd nin ab nin israilin pis işlerine bulaşıyoruz.komşularımızla geçinemiyoruz gaza getiriliyoruz.zulüm ile abad olunmaz.
13 Aralık 2011 Salı 14:51
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Bu formülde özür yok !!!
Serhan Benliler
Eğer buna Türk tarafı razı olmuşsa; özür beklentisinden vaz geçmiş demektir.. Üzerinden 48 saat geçmeden Türkiye'nin karizmasını yerle bir edecek şekilde basın yayın ve özellikle Arap ülkeleri ve AB ülkelerince "ti" ye alınacaktır... Böyle bir barışma biçimi kimsenin içine sinmez... Zaten şike yasasında ısrar eden hükümet ( birilerine göre Başbakan 'ın talimatı ) yeterince örseleyici oldu bir de bu mesele yaşanırsa tam anlamıyla kaos olur... Cumhurbaşkanlığı seçimine 2. aday olarak Sayın Abdullah Gül adaylığını tekrar koymalıdır... Yoksa belki de CHP li bir aday köşke seçilebilir !!!
13 Aralık 2011 Salı 10:52
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
vatandasın biri
uyarı
merhaba mansetleriniz okunmuyor kendiniz yapmıyorsunuz sanırım? uyarayım dedim bi manset okuyayım dedim okuyamadım daha net manset atsanız daha iyi olur sizin icin ayrıca twitterde 1500 takipcim var kendim blog yazarıyım bu siteyi hemen hemen 1 aydır takip ediyorum ama takipcilerim bu sitenin linkini atma artık dedi sikayetciler manset kısmından ve yazıya link verme kısmından sanırım geri bi dönüş yaparsanız bende takipcilerimle bu konuyu paylasırım.. teşekkürler.. ortalama takipcilerimden 150 okur geliyor buraya ama son 2 3 gündür gelmiyorlar manset ve yazıya link kısmından şikayetciler özellikle mansetler gözümüzü alıyor diyorlar bende sizin sitenizi severek takip ediyorum ama bi el atın bu işe.. geri bildirim bekliyorum sizden teşekkürler..
13 Aralık 2011 Salı 10:49
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri