Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD yine 'hesabımız hacklendi'ye sığındı

17.06.2013 04:38
Türkiye'ye yönelik emperyalist emelleri ortaya kondukça foyası ortaya çıkan ABD, yine bildik mazeretlere sığınmaya çalışıyor. ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu, Ali Koç'a o tweetin atılmasından sonra "hesabımız saldırıya uğradı" açıklamasına sığındı.
Kritik dönemlerde Türkiye'deki her türlü pisliğin arka planında yatan, ABD bu kez de kendi hesabından atılan tweet için, "resmi hesabımız saldırıya uğradı" açıklaması yaptı.
 
Gezi Parkı işgaline polisin son vermesinden sonra kaçan işgalciler, Koç Grubu'na ait Divan Oteli'ne sığındı ve oteli eylem merkezi haline dönüştürdü. İşgalcilere, kapılarını açması üzerine aynı çevrelerden sosyal medyada Koç Grubu'na ve Koç Holding Yönetim Kurulu üyesi Ali Koç'a yönelik övgüler dizilmeye başlandı.
 
ABD'DEN HESABIMIZ HACKLANDİ AÇIKLAMASI
 
Ali Koç'a ve Divan Otel'e yönelik övgüler dizilmesine ABD'nin İstanbul Konsolosluğu da katıldı. 

 
@GeziParkii kullanıcısı tarafından atılan "Divan Otel 5 yıldızlı değil, artık Ay Yıldızlı bir oteldir! Helal sana Ali Koç" tweeti, retweet edilerek paylaşıldı.
 
ABD'nin İstanbul Konsolosluğu'nun yaptığı bu paylaşım şaşkınlıkla karşılanırken, İstanbul Konsolosluğu, "hesabımız saldırıya uğradı" açıklaması yaptı.
 Yetkililer yine Twitter üzerinden yaptıkları İngilizce ve Türkçe açıklamada, "Kısa süre önce hesabımıza bilinmeyen kaynaklarca müdahalede bulunulmuştur. Şu andan itibaren tedbirlerimizi almış bulunmaktayız" denildi.  Dün akşam Konsolosluk hesabından yapılan bir retweet sosyal medyada tartışma yaratmıştı. 
 
@GeziParkii kullanıcısı tarafından atılan "Divan Otel 5 yıldızlı değil, artık Ay Yıldızlı bir oteldir! Helal sana Ali Koç" tweet'i Konsolosluk hesabından retweet'lenmişti. Açıklamayla birlikte o retweet de silindi.
ROTAHABER 

Bu haber toplam 1526 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri