Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD'de yolcu uçağı düştü!

07.07.2013 00:43
Seul - San Francisco seferi yapan Boeing 777 tipi yolcu uçağı, acil iniş yaptığı sırada düştü.

ABD'de TSİ 22.00 sularında bir uçak kazası meydana geldi.

Seul'den yola çıkan Güney Kore'nin Asiana Havayolları'na ait Boeing 777 tipi bir yolcu uçağı, ABD'nin San Francisco havalimanına inerken düştü.

Kazada ölen ya da yaralanan olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Yetkililer, pilotun uçakta yangın çıkmasının ardından acil iniş için izin istediğini, uçağın iniş yaparken düştüğünü açıkladı.

Havaalanına çok sayıda itfaiye aracının gönderildiği belirtilirken, yolcuların, acil çıkış kapılarından atlayarak yanan uçaktan uzaklaşmayla çalıştığı bildirildi.

Federal Havacılık Sözcüsü Lynn Lunsford, kazanın nedeninin henüz belirlenemediğini açıklarken, görgü tanıkları tarafından çekilen ve video paylaşım sitelerine yüklenen videolarda, yolcuları acil çıkış kapılarından atlayarak yanan uçaktan uzaklaşmaya çalıştığı görülüyor.

San Francisco Uluslararası Havaalanı, geçici olarak hava trafiğine kapatıldı.

Güney Kore'nin ikinci en büyük havayolları şirketi olan Asiana Havayolları'na ait Boeing 777'nin 300 yolcu kapasitesi var. 

YOLCULAR UÇAKTAN ÇIKTI MI?

ABD'nin san Francisco kentinde düşen Güney Kore'nin Asiana Havayollarına ait Boeing 777'nin yolcularının, acil çıkış kapılarından atlayarak yanan uçaktan uzaklaşmayla çalıştığı bildirildi.

Federal Havacılık Sözcüsü Lynn Lunsford, Güney Kore'nin başkenti Seul'dan ABD'ye sefer yapan uçağın iniş sırasında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı San Francisco Uluslararası Havaalanı'na düştüğünü açıkladı.

Görgü tanıkları tarafından çekilen ve video paylaşım sitelerine yüklenen videolarda, yolcuları acil çıkış kapılarından atlayarak yanan uçaktan uzaklaşmaya çalıştığı görülüyor.

San Francisco Uluslararası Havaalanı, geçici olarak hava trafiğine kapatıldı.

Güney Kore'nin ikinci en büyük havayolları şirketi olan Asiana Havayolları'na ait Boeing 777'nin 300 yolcu kapasitesi var.

Uçakta kaç kişi olduğu henüz bilinmiyor. 

UÇAKTA 290 YOLCU OLDUĞU SANILIYOR

ABD Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu'nun (NTSB), San Francisco'da düşen Güney Kore'nin Asiana Havayolları'na ait Boeing 777 tipi yolcu uçağı ile ilgili araştırma yapmak için kaza yerine uzmanlardan oluşan bir ekip gönderdiği bildirildi.

NTSB Sözcüsü Kelly Nantel, Kurul Başkanı Deborah Hersman liderliğindeki ekibin uçağın düştüğü yerde incelemelerde bulunacağını açıkladı.

Seul-San Francisco seferi yapan uçak, San Francisco Havaalanı'nın 28 numaralı pistine iniş yaparken henüz belirlenemeyen bir nedenden düşmüştü. İtfaiye araçları, uçakta çıkan yangını yangın söndürücü kimyasallar kullanarak söndürmüş, yolcuların bir kısmı acil çıkış kapılarından atlamıştı.

Seul'dan havalanan uçağın 10 saatten uzun bir süredir havada olduğu belirtildi.

Dünyanın en gözde uzun sefer uçaklarından biri kabul edilen çift motorlu uçakta 12 mürettebat ile 290 yolcunun bulunduğu sanılıyor.

Kazada ölen ya da yaralanan olup olmadığı konusunda hala bir açıklama yapılmadı.

Havaalanı tüm uçuşlara kapatılırken uçakların Los Angeles Havaalanı'na yönlendirildiği bildirildi.  

Bu haber toplam 1818 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri