Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD'den indirme operasyonu açıklaması

30.12.2015 10:19
ABD öncülüğündeki koalisyonun DAEŞ'e karşı yürüttüğü Özkararlılık Operasyonu Sözcüsü Albay Steve Warren, ABD savaş uçaklarının Kerkük'te DAEŞ'in kontrolündeki Riyad ilçesine indirme operasyonu düzenlediği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını savund

Albay Warren, Irak Meclisi Güvenlik ve Savunma Komitesi Başkanı Hakim el Zamili'nin, ABD savaş uçaklarının Riyad'a indirme operasyonu düzenlediği ve bu operasyonun merkezi hükümetin bilgisi dışında gerçekleştiği yönündeki iddiasının 'hayal ürünü' olduğunu söyledi.
Warren, "Bu haberler hayal ürünü. Nereden geldiklerini bilmiyorum, muhtemelen bu haberler ABD öncülüğündeki koalisyon ve Irak devleti arasına husumet sokmaya çalışan kişiler tarafından ortaya atılıyor" dedi.

'IRAK HÜKÜMETİNE DANIŞIRIZ, NOKTA'

İddiaların 'komik' olduğunu belirten Warren, "Eğer bir yere asker indireceksek ya da bir saldırı düzenleyeceksek bunu tamamen Irak hükümeti ile danışarak yapacağız, nokta" ifadesini kullandı.
ABD savaş uçaklarının birkaç gün önce Kerkük'e bağlı Riyad ilçesindeki DAEŞmevzilerine indirme operasyonu düzenlediği öne sürülmüştü. Operasyon sırasında  DAEŞ'in lider kadrolarının da bulunduğu çok sayıda militanın tutuklandığı ve bazı önemli belgelere el koyulduğu iddia edilmişti.

Bu haber toplam 1178 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri