Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yine neler çeviriyor! ABD Büyükelçisi Diyarbakır'da!

25.06.2013 22:50
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i ziyaret etti. Ricciardone, Baydemir'e dost ve müttefik bir ülke olarak kendilerini desteklediklerini ve yanlarında durduklarını söyledi

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone ile eşi Marie Ricciardone, Van, Hakkari ve Batman temaslarının ardından Diyarbakır'a geldi. Diyarbakır'da ilk olarak belediyeye ziyaret eden Ricciardone'yi Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile yardımcısı Hafize İpek karşıladı. Baydemir, Ricciardone'ye kendilerini Diyarbakır'da görmekten mutluluk duyduğunu söyledi. Baydemir, Diyarbakır'ın 21'inci yüzyılda en şanslı ve en iddialı şehir olacağını söyledi.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone ise Diyarbakır'a en son 1998 yılında geldiğini söyledi. Şehrin çok geliştiğini ve değiştiğini belirten Ricciardone Türkiye gibi Diyarbakır hakkında iyimser olduğunu dile getirdi. Büyükelçisi Francis Ricciardone, " Dost ve müttefik bir ülke olarak sizleri destekliyor ve yanınızda duruyorum. Her şey için çok iyimserim" dedi. Ziyaret, hediyeleşmenin ardından basına kapalı devam etti.

Bu haber toplam 2604 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri