Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD'nin istihbarat oyununu Erdoğan bozdu

03.03.2015 11:27
Genelkurmay eski İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin, ABD istihbaratı tarafından kurulan tuzağı Recep Tayyip Erdoğan'ın nasıl bozduğunu anlattı

Genelkurmay eski İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin, ABD istihbaratı tarafından verilen bilgi ile bir köyün bombalanmasını Recep Tayyip Erdoğan'ın nasıl engellediğini anlattı

Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı’yken “İnternet Andıcı’’ davası dolayısıyla tutuklandı ve yaklaşık 2 yıl içeride kaldı. Cezaevinde emekli oldu, silahlarını ve üniformalarını Genelkurmay’a hibe etti, siyasete atıldı. Doğu Perinçek’in Vatan Partisi’nde Genel Başkan Yardımcısı olan İsmail Hakkı Pekin, Habertürk'ten Balçiçek İlter'e önemli açıklamalarda bulundu.

ismail-hakki-pekin.20150303103114.jpg

-Uludere hakkında ne düşünüyorsunuz?

ABD’nin predatorlarının kullanılması kararı alındıktan sonra ODC’de “Combine Intelligence Fusion Center’’ birimi kuruldu. Oradan bilgi gelir. Sistem şöyle işler; Görüntüler fark edilince benim önüme yani İstihbarat’a gelir. Harekât Başkanı ile 2. Başkan’a giderim. Görüntüler 5’er dakikalık; çünkü ODC ile Genelkurmay arasında tam bir bağlantı yoktur; güvenmeyiz birbirimize, bilgi çalınmasın diye entegrasyon yoktur. Sonra Genelkurmay Başkanı’na gidilir. İlginci “Gördükleriniz terörist mi?” diye imzamız alınır.

-Hava Kuvvetleri, Genelkurmay Başkanı’nın izni olmadan uçak kaldırabilir mi?

Mümkün değil. Uludere konusuna gelince herhalde kaçakçıların arasında birileri olduğuna dair istihbarat almışlardır, başka türlü izahı yok.

-Bu istihbarat kimden gelir?

MİT ve Jandarma’dan. Bazen Amerikalılardan da gelir bu bilgiler.

-Siz böyle bir şey yaşadınız mı?

Evet. Amerikalılardan “Cemil Bayık şu köyde komutanlarıyla toplantı yapacak” istihbaratı geldi. Vurduğunuz zaman köylüler de ölecekti. Genelkurmay Başkanı’na çıktım, “Git Başbakan ile görüş’’ dedi. Harekât Daire Başkanı ile o dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’a gittim ve kritik durumu anlattım.

-Ne dedi?

Mutlaka haberim olsun bir şey yapmaya karar verirseniz. Benden habersiz yapmayın’’ dedi. “Merak etmeyin’’ dedim ve ayrıldım. Çünkü içinde bir hedef olmalı ki, ikinci derece zayiat köylüler olsa bile, bir şeyi vurduk diyebilelim.

-Ağzım açık dinliyorum, ne yaptınız peki?

İnsansız hava aracı dolaştırdık ve sonuçta oraya ateş etmedik.

-Kararını Başbakan mı verdi?

Evet o verdi.

-Peki Uludere konusunda siyasi erk etkili oldu mu?

Bence hayır; çünkü normalde siyasetçilere sorulmaz bu işler, benim anlattığım özel bir örnek

Kaynak : Habertürk

Bu haber toplam 2264 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri