Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD’nin PYD oyununu AK Parti-MHP bozar

21.06.2015 10:18
v’nin güney sınırında ABD ve NATO eliyle devreye sokulan ‘PYD kontrolündeki Kürt devleti’ projesine dikkat çeken ülkücü camia, “ABD ve PYD’nin oyununu ancak AK Parti-MHP koalisyonu bozar” görüşünde birleşiyor.

 Türkiye’nin güney sınırına yerleşen ve gün geçtikçe alanını genişleten PKK/PYD yapılanmasının Türkiye’nin güvenliğini tehdit eder noktaya gelmesinin ardından güvenlikli bölgeden, bölgeye karadan müdahaleye kadar her türlü seçenek masaya yatırılıyor. Seçimlerin ardından oluşan hükümet kurma belirsizliğinin PKK/PYD gibi unsurlara daha da cesaret verdiğini ifade eden ülkücüler, güney sınırımızda kurulmak istenen PKK/PYD devletine karşı AK Parti ve MHP koalisyonunun tek çözüm olduğunu savunarak, AK Parti ve MHP kurmaylarına “Türkiye’yi terör örgütlerinin kuşatması altına almak isteyen kirli ittifaka karşı milli koalisyon kurmaları” çağrısında bulundular.

MHP CİĞERİ KEDİYE TESLİM ETMEMELİDİR

BBP Eski Genel Başkanı Yalçın Topçu, Türkiye’nin sınırında bir oldu bittiyle terör devleti kurulmak istenmesinin cevapsız kalamayacağını ifade ederek, “Birileri bizi bu oluşumla savaşa çekmek niyetindedir. Ama savaş kaçınılmazsa savaşılır. Türkiye’deki siyasi istikrarı bozan yedi düvel, CHP ve AK Parti koalisyonu olmasını zorluyor ki; o bölgeye Türkiye’nin yapacağı müdahale kendi içerisinden engellensin. Ama milli hassasiyetleri olan bir hükümet söz konusu olursa, orada küresel güçlerin gerçekleştirmek istediği uydu devlete müsaade edilmeyeceği aşikârdır. MHP ciğeri kediye teslim ettirmemelidir. AK Parti’yle hükümet kurmalı ve CHP ile HDP’nin ülkeyi yönetmesine seyirci kalmamalıdır” dedi.

AK PARTİ-MHP KOALİSYONU MİLLETİN HAYRINADIR

7 Haziran seçimleri neticesinde milletin iradesinin bir koalisyon hükümeti olarak tecelli ettiğini söyleyen Topçu, şöyle devam etti: “Seçim akşamında ‘yedi düvel AKP- CHP koalisyonu istiyor’ demiştim. Halbuki küresel güçlerin isteğinin tam tersine AK Parti ve MHP koalisyonu bu milletin hayrınadır. MHP ve AK Parti, vatan ve millilik noktasında paydaştır. Nitekim MHP’li Semih Yalçın ‘Suriye sınırımızda yaşananlardan ciddi rahatsızlık duyuyoruz’ şeklinde bir açıklama da yaptı. Teröre ve küresel kuşatmaya karşı Türkiye için en ideal olan şu an için milli bir koalisyondur.”

ÖSO’YA DESTEK VEREREK KİRLİ OYUNLAR BOZULABİLİR

Çekiç Güç eliyle Kuzey Irak’ta bir devlet oluşturulduğu gibi şimdi de yine küresel güçlerin Suriye’nin kuzeyinde böyle bir devlet kurma amacında olduğuna işarette bulunan Topçu, ardından şunları söyledi: “Türkiye bugüne kadar uluslararası güçlerden ve BM’den tampon bölge veya güvenli bölge isteğinde bulundu; ancak ya BM müsaadesiyle oluyor veyahut İngiltere ‘gel bana yardım et’ dediği zaman oluyor. Türkiye’nin bu istediklerini kabul etmeyerek, Türkiye’yi sıcak savaşa çekmeye ve kendi içimizde kargaşa çıkarmaya çalışıyorlar. Burnumuzun dibinde PKK/PYD destekli bir uydu devletçik oluşturuyorlar. ‘Türkiye’nin refleksleri buna tepki verecek ve bölgeye girecek; o zaman ben de bir taşla iki kuş vurmuş olacağım’ diye düşünüyorlar. Türkiye savaş seçeneğini safta tutmalı ama bunu ‘bıçak kemiğe dayanma’ noktasında görmeli. Bayır Bucak Türkmenlerine, Araplara ve Müslüman Kürtlere destek verilerek o bölgedeki tezgah bozulabilir. Özgür Suriye ordusu şemsiyesi altında bu gruplara yapılacak destekler kirli oyunları bozacaktır.”

ESED’İN SAFINDA BİRLEŞTİLER

Esed rejiminin yanında duran CHP, bölücü terör örgütünün sözcüsü olan parti, Saadet Partisi ve Vatan Partisi gibi siyasette çok farklı kutuplarda bulunan bir sürü partinin Esed havarisi kesildiğine dikkat çeken Topçu, “Yanına gittiler. Esed’i meşrulaştırmaya çalıştılar. Buna baktığımız zaman CHP’nin, HDP’nin Saadet Partisi’nin ve Vatan Partisi’nin aynı noktada olması tesadüf müdür? Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bunları bir araya getiren güç yine aynı güçtü. Bunun için MHP kendinden beklendiği Esed cephesine karşı Türkiye’nin safında milli bir duruş sergilemelidir” dedi.

CHP -HDP KOALİSYONU PKK DEVLETİNİN ÖNÜNÜ AÇAR

MHP Kurucular Kurulu eski Üyesi Naci Meriç, AK Parti’nin tabanına en yakın tabanın MHP’nin tabanı olduğunu belirterek, “Bu partilerin bir araya gelmesi en doğru olandır. Türkiye’deki bu belirsizlik durumundan Amerika’sı da, PYD’si de istifade ediyor. MHP ile AK Parti’nin beraber olmadığı her koalisyon, CHP ve HDP’nin bulunacağı koalisyon demektir. CHP ile HDP’nin genleri aynıdır. HDP ile CHP’nin genleri aynı olduğu için PKK devletinin kurulmasının önünü açacaklardır. AK Parti-MHP koalisyonunun dışındaki bütün koalisyonlar, PKK/PYD devletini onaylamak olur” şeklinde konuştu.

UR GİBİ BÜYÜYEN BU BELANIN ÜZERİNE GİDİLMELİ

MHP Kurucular Kurulu eski Üyesi Mehmet Zeybek, PKK’nın Türkiye’ye karşı topyekûn savaş açmış durumda olduğuna dikkat çekerek, “Türkiye’de PKK ne yapmak istiyorsa, PKK’nın Suriye kolu PYD’de de Suriye’de aynısını yapmak istiyor. Orada işgal ettikleri topraklarla kalmayıp Türkiye’den de birtakım topraklar alarak, PKK devleti kurmak istiyorlar. MHP’nin ruhunda bir milliyetçilik ve vatanseverlik ruhu vardır. AK Parti’de de bir insancılık ruhu vardır. Dolayısıyla iki parti ruhen yakındır. AK Parti ve MHP koalisyonunun kurulması ve güney sınırımızda bir ur gibi büyüyen bu belanın üzerine şiddetle gidilmesi artık zorunluluk haline gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1948 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri