Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül'ün görev süresi düğümü çözülüyor

16.12.2011 23:41
Toplantıda ele alınan konularla ilgili Arınç açıklamada bulundu..

Başbakan Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantıda ele alınan konularla ilgili Başbakan Yardımcısı Arınç açıklamalarda bulundu.

Başbakanlık Merkez Bina'daki toplantı, yaklaşık 4 saat sürdü.

Bakanlar Kurulu toplantısı ile ilgili Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç açıklamalarda bulundu.

Arınç,  Fransa'da gündeme gelen konunun Bakanlar kurulu'nda ele alındığını bunun için karşı başbakanlık düzeyinde mektup gönderildiğini söyledi.

Arınç, Cumhurbaşkanının görev süresi ile ilgili konunun toplantıda gündeme gelip gelmediğine ilişkin bir soruya, "Bu konu Bakanlar Kurulunun gündeminde yok. Böyle bir konu da tartışılmadı. Tartışılmasına da gerek yok. Bildiğiniz gibi, Cumhurbaşkanlığı seçiminin esas ve usullerini ortaya koyan bir tasarı TBMM Anayasa Komisyonu'nun gündeminde bulunmaktadır. 1,5-2 aydan bu yana TBMM daha çok bütçe çalışmalarına odaklanmış durumda. 22 Aralık'ta son bütçe görüşmelerini takiben sanıyorum ocak ayının ilk haftalarında Anayasa Komisyonu bu tasarıyı gündemine alacak, daha sonra genel kurulda cumhurbaşkanlığına ilişkin esas ve usuller yasalaşmış olacaktır. Aradığımız, beklediğimiz soruların cevabını bu tasarının içinde bulacağınızı ümit ediyorum" yanıtını verdi. 


 

Bu haber toplam 1960 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri