Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abdullah Gül'ün Mezarlık Vasiyeti!

26.09.2014 01:09
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için şehir mezarlığının girişinde devlet mezarlığı hazırlanacağını ifade etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ölümü halinde Kayseri'ye gömülmek istediğini, bu nedenle kendisi için şehir mezarlığının girişinde devlet mezarlığı hazırlanacağını söyledi.

Abdullah Gül için yapılacak mezarlık konusunu, Büyükşehir Belediye Meclisi'nden geçireceklerini anlatan Başkan Mehmet Özhaseki şunları söyledi:

MEZAR YEŞİL ALANDA OLACAK

"Onbirinci Cumhurbaşkanımız, Kayseri'ye son gelişlerinde mezarının Kayseri'de olması konusunda bize, Allah gecinden versin vasiyet gibi sözler sarf etti. Sayın Gül, baba ocağı Kayseri'yi çok sevdiğini ve o nedenle mezarının burada olmasını istediğini söyledi. Onun bu sözleri üzerine Büyükşehir Belediye Meclisi'nden karar alıp, Şehir Mezarlığı'nın girişindeki taziye evinin hemen arkasındaki yeşil alanda devlet mezarlığı oluşturacağız."

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı döneminde Kayseri'yle çok ilgilendiğini belirten Özhaseki, "Her sıkıntımızda onun kapısını çaldık" diye konuştu.

 
Bu haber toplam 1650 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri