Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abdullah Gül'ün Yeni Görevi

20.03.2015 02:55
Gül, İslam İşbirliği Örgütü tarafından kurulan İslam Kalkınma Bankası'nın Başkanlık Danışma Kurulu'nda görev yapacak.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İslam İşbirliği Örgütü tarafından kurulan İslam Kalkınma Bankası'nın Başkanlık Danışma Kurulu'nda görev yapacak.

Aktif siyasete girmeme kararı alan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün politika sonrasında ki durağı belli oldu. Abdullah Gül, İslam İşbirliği Örgütü tarafından kurulan İslam Kalkınma Bankası’nın Başkanlık Danışma Kurulu’nda görev alacak.

Merkezi, Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde olan bankaya Türkiye dahil 56 devletin üyeliği bulunuyor. Bankanın amacı üye ülkelerin ekonomik kalkınmasına ve üye olmayan ülkelerdeki müslüman toplumlara muavin olmak.

İlk toplantısını Cidde’de gerçekleştirmekte olan kurulda açıklama yapan banka başkanı Ahmed Ali, Danışma Kurulu’nun bankanın bu görevlerini yerine getirmesinde muavin olacağını ifade etti .. Toplantıda açıklama yapan Abdullah Gül de bankanın nihayet 40 yıldır başarılı olmasından dolayı beklentinin yüksek olduğunu ve banka kredi notundan gurur duyduğunu ifade etti. Kurulda Gül dışında üye ülkelerden eski bakanlarla beraber eski Endonezya Cumhurbaşlanı Başaruddin Yusuf Habibi de bulunuyor .
 

Bu haber toplam 1502 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri