Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tatlıses'e saldırı davasında tahliye!

20.04.2012 19:55
Abdullah Uçmak'ın da aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 12 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanık Ruhşen Mahmutoğlu'nun tahliyesine karar verildi

Sanatçı İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırıya ilişkin Abdullah Uçmak'ın da aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 12 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanık Ruhşen Mahmutoğlu'nun tahliyesi kararlaştırıldı.

Özel yetkili İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu sanıkların ve avukatlarının duruşmadaki tahliye taleplerini değerlendirdi.

Buna göre mahkeme heyeti, davanın tutuklu sanıklarından avukat Ruhşen Mahmutoğlu hakkında delillerin toplanmış olması ve tutuklukta geçirdiği süreyi göz önüne alarak tahliyesine karar verdi.

Abdullah Uçmak'ın da aralarında bulunduğu 7 tutuklu sanığın ise mevcut delil durumu ve kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların bulunması dikkate alınarak, bu hallerinin devamına hükmedildi.

Sanıklardan Bülent Altun ve Cengiz Güney'in duruşmalardan vareste tutulmasını kararlaştıran mahkeme heyeti, duruşmayı 4 Temmuz 2012 tarihine erteledi.

 
 

 

Bu haber toplam 3240 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri