Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abdurrahim Karakoç tedavi altında

09.01.2012 21:43
'Mihriban' başta olmak üzere çok sayıda şiiri bestelenen şair ve yazar Abdurrahim Karakoç, Konya Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi'nde tedavi görüyor.

Konya Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Fikret Kanat "Abdurrahim Karakoç'un birkaç gün önce nefes darlığı ve öksürük yakınmasıyla hastanelerine yatırıldığını söyledi.

Abdurrahim Karakoç için daha önce Romatoid Artrid tanısı konduğunu anlatan Doç. Dr. Fikret Kanat, yapılan tetkikler sonucu Karakoç'a zaturre tanısı koyduklarını söyledi. Karakoç'un rahatsızlığında hastaneye yattıktan sonra önemli düzelmelerin yaşandığını söyleyen Kanat, müşahade altında tuttukları Karakoç'un tedavisinin uzun süreli olacağına dikkat çekti.

"Rahatsızlığımı hastaneye yattığım zaman bilmiyordum." diyen Yazar Ve Şair Abdurrahim Karakoç, ise "Tahlil ve tetkikler neticesinde hasta olduğumu öğrendim. Bu ilk geldiğim hastane değil bundan önce başka hastaneleri gezdik ama bir teşhis bulamamışlardı." dedi.

Karakoç, "Kollarımda romotaid artrit olduğundan dolayı on yıldır sürekli ilaç kullanıyorum bu ilaçlar akciğerlerde mantarlama yapmış. Şimdi ise bu ilaçları ayıklamaya çalışıyorlar. Bu nedenle hastanede ne kadar bir süre kalacağım belli değil. İnşallah kısa zamanda sağlığıma kavuşurum" dedi.

Bu haber toplam 4074 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri