Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aç Yüzünü Köpek

01.07.2013 02:40
Taksim’de, Ankara’da, İzmir’de, Lice’de ve şimdi de Yüksekova’da hep aynı görüntüler... Güya “demokratik hak” talep ederek “yüzleri maskeli” eylem yapanların hepsi kendini gizliyor...

Onlar her yerde “maskeli eylem” yapıyorlar... Kaldırım taşı atıyorlar, çivili toplar atıyorlar, molotof atıyorlar... Ama yüzleri hep maskeli... Taksim’de gördük onları, Ankara ve İzmir’de gördük... Tam bir “kalkışma” içindeydiler... Aynı “köpek”leri son günlerde Lice’de ve dün de Yüksekova’da gördük... Dün, Cengiz Topel Caddesi’nde yüzleri maskeli bir grup, “eşkıya”lar gibi yol kesti, molotof ve taşlarla polise saldırdı... Aralarında otomatik silah kullananlar da vardı ve polisle uzun süre çatıştılar.

UZMAN ÇAVUŞ’U KAÇIRANLARIN YÜZLERİ DE MASKELİ!

Diyarbakır Valiliği, kaçırılan Jandarma Uzman Çavuş Yetkin Beğen’in bulunmasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini bildirdi.
Diyarbakır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada Lice’de olayların çıktığı gün Jandarma Uzman Çavuş Yetkin Beğen’in Diyarbakır-Bingöl karayolu Ziyaret Köyü-Kayacık yol ayrımında yüzleri maskeli şahıslar tarafından kaçırıldığı belirtildi. Olayla ilgili olarak Lice Cumhuriyet Başsavcılığı’nca adli tahkikatın başlatıldığı belirtilen açıklamada, kaçırılan personelin bulunmasıyla ilgili çalışmaların devam ettiği kaydedildi. Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde Kayacık Jandarma Karakolu inşaatına yönelik 28 Haziran’da saat 15.00 sıralarında, 50-60 kişilik grup tarafından molotof ve el yapımı patlayıcılarla saldırı olayı sonrası, aynı grup tarafından Diyarbakır-Bingöl karayolu Ziyaret Köyü-Kayacık yol ayrımında barikat kurularak yolun trafiğe kapatıldığı belirtilen açıklamada, karayolunda özel otomobili ile seyir halinde olan Jandarma Uzman Çavuş Yetkin Beğen’in yolunun yüzleri maskeli şahıslar tarafından kesildiği ifade edildi. Daha sonra Yeğen’in aracına binen 4 şahıs tarafından kaçırıldığı kaydedilen açıklamada, şahıslardan birinin aracı kullandığı, aracın en son Bingöl istikametinden ayrılarak Arıklı Köyü istikametine zorla götürüldüğü olay yerindeki görgü tanıkları tarafından bildirildiği dile getirildi. Açıklamada, olayla ilgili olarak Lice Cumhuriyet Başsavcılığı’nca adli tahkikata başlanıldığı, kaçırılan personelin aranması çalışmalarına devam edildiği kaydedildi.

YÜKSEKOVA’DA DA AYNI SAHNE!

Yüzü maskeli bir grup, dün sabah saatlerinden itibaren Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde yolu trafiğe kapattı, polise saldırdı.
Cengiz Topel Caddesi’nde toplanan kalabalık arasındaki yüzü maskeli bir grup, eczane kavşağında bekleyen polislere molotof bombası ve taşlarla saldırdı. Güvenlik güçleri, gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Şehir merkezini savaş alanına çeviren grup, cezaevi kavşağında kurdukları barikatlarla yolu trafiğe kapattı. Grup, polisle uzun süre çatıştı. Olaylarda yüzü maskeli bir kaç kişinin otomatik silah kullandığı ileri sürülüyor. Güvenlik güçlerinin teyakkuz halinde olduğu ilçedeki gerginlik gün boyu sürdü.
Yüksekovalılar ise durumdan rahatsız. İsmini vermek istemeyen birçok vatandaş provokatörlerin yine sahneye çıktığını, bazı ailelerin çatışmaya rağmen zor şartlarda düğünlerini yapmaya çalıştığını söyledi. Yüksekovalılar, “Alıp veremedikleri ne anlamış değiliz. Sonuçta Abdullah Öcalan barış ilan etti. Daha ne huzurumuzu kaçırıyorlar? Devlet bunlara müdahale etsin. BDP ise halkı teskin edici doğru bilgiler aktarsın. Yaşananlar üzücü. Halkın huzuru her şeyden önemli, bunu düşünsünler. Bu provokatörlerin buralı olduklarına dahi inanmıyoruz. Allah rızasını gözeten herkes bu sürecin bitmemesi için çabalamalı. Biz aynı ülkenin farklı sevdalılarıyız” diye konuştu.

YENİAKİT

Bu haber toplam 2254 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri