Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Acemi elçi geri adım attı: Özür dilemedim

08.02.2013 01:28
Ergenekon ve Balyoz davalarına ilişkin sözleriyle hükümetten büyük tepki toplayan ve sonrasında özür dilediği belirtilen ABD elçisi Ricciardone geri adım attı.
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'e bir mektup göndererek basına yansıyan açıklamalarının yanlış anlaşılmasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdiği öğrenildi.
 
Edinilen bilgiye göre, Büyükelçi Ricciardone bugün öğle saatlerinde, Dışişleri Bakanlığındaki temaslarından önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik'e bir mektup gönderdi. Mektupta, Ricciardone'nin birkaç gün önce çeşitli basın kuruluşu temsilcilerine yaptığı açıklamaların tam metni yer aldı.
 
ÜZÜNTÜSÜN DİLE GETİRDİ
 
Söz konusu mektubun, büyükelçinin açıklamalarının doğru anlaşılmasını sağlamayı amaçladığı ve bir özür mektubu olmadığı belirtilirken, Ricciardone'nin mektupta, medyada yer bulan açıklamalarının Çelik'in olumsuz tepkisini çekmesinden duyduğu üzüntüyü ifade ettiği kaydedildi.
 
Öte yandan, Ricciardone'nin bugün Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile yaptığı görüşmede terörle mücadele konusunun gündeme geldiği, DHKP-C'nin yanı sıra diğer terör örgütlerine yönelik olarak Türkiye ile ABD arasında ve üçüncü ülkelerle nasıl bir işbirliği yapılabileceğinin ele alındığı belirtildi.


 
Bu haber toplam 2260 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri