Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Acıklı Transfer'

19.03.2013 01:08
Emine Ülker Tarhan, Adıyaman Milletvekili Salih Fırat’ın AK Parti’ye geçeceğine ilişkin iddialara, “AKP’ye transferi bizi şaşırtmamıştır” derken “acıklı transfer” değerlendirmesi yaptı.

Tarhan, “Acıklı transfer” başlıklı yaptığı yazılı açıklamada bir önce CHP’den istifa eden Adıyaman Milletvekili Salih Fırat’ın AK Parti’ye geçeceği yönündeki haberleri değerlendirdi.

“Salih Fırat’ın AKP’ye transferi bizi şaşırtmamıştır. Şaşırtmamıştır ama bu acıklı transferin herkesi düşündürmesi gereken boyutları vardır” diyen Tarhan, şöyle devam etti: 

“Görünen o ki Başbakan, başkanlık dışında bir şansı olmadığının farkındadır. Henüz kendisinin seçilip seçilmeyeceği bile belli olmayan Cumhurbaşkanlığıyla yetinmeye niyeti yok görünüyor. Referandum öncesi, birilerinin 'ölüleri uyandırıp oy kullandırtma' çağrısında olduğu gibi, birileri için de Başkanlığın ‘hayati’ olduğu ortadadır, bu nedenle transferi karşılıklı bir alışveriş olarak görmek yanlış olmaz.


'CHP ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLARA YENİSİ EKLENDİ'

Aynı hayati nedenledir ki, CHP üzerinde oynanan oyunlara her gün bir yenisi ekleniyor. Sosyal demokrat/ulusalcı diye uydurdukları yapay bir ayrışmayı varmış gibi göstererek tasarladıkları kavramlar üzerinden sanıyorlar ki, CHP bölünecek. Bunu çok beklerler çünkü bunlar sadece saydıkları ve ortak paydamız olan birbirine yapışık bu değerleri öne çıkartmaya hizmet edecektir.” 

'BAŞBAKAN BİR TAHT UĞRUNA ÜLKEYİ FELAKETE SÜRÜKLÜYOR'

Başbakan Erdoğan’ı eleştiren Tarhan, “Başbakan bir taht uğruna ülkeyi bir felakete sürüklemeye hazırlanabilir. Bu onun için olağandır. Ancak, CHP çıkar değil ideallerin üzerine yapılandırılmıştır, şaşırtıcı bir iştahla muktedirlerin ellerini ve bileklerini öpenlerin partisi değildir ve olmayacaktır. CHP her bireyi eşit, özgür, hakça paylaşan ve adil bir Türkiye ideali için, gerekirse tek başına, gerekirse cezaevlerinde mücadele etmeye kararlı yurtseverlerin partisidir.

Başbakan kişisel hırsları uğruna, geçmişte milli görüş gömleğini giyip çıkarması gibi şimdilerde de Türk Milleti kavramına gömlek muamelesi yapmaktadır. Çanakkale’de PKK’yı kızdırmamak için bu kavramı anmaktan dahi korkmuştur. Ancak o adını anmaktan çekindiği Türk Milleti, kendisine kirli pazarlıklar için giyip çıkarılan bir gömlek muamelesi yapanları unutmayacaktır” dedi. 

Bu haber toplam 1454 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri