Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Acil değilse tweet atmayın”

01.08.2012 08:42
Açılışında 10 milyon twit atılan olimpiyatlar, operatörlerin şebekesini sarstı. Spor istatistikleri tutan cihazlar da etkilenince Olimpiyat Komitesi “Acil değilse tweet atmayın” diyerek uyardı .

 

Londra’daki Olimpiyat Oyunları’nın açılış seremonisinde atılan toplam 9.7 milyon 'tweeit’in ardından hafta sonu yapılan bisiklet yarışlarındaki twit trafiği, Olimpiyat Komitesi’ni harekete geçirdi. Olimpiyatları yerinden takip edenlerin mobil şebeke üzerinde gönderdiği 'tweet’lerin yol açtığı veri trafiği, olimpiyatların teknik altyapısı için de sorun haline geldi. 
 
Reuters’a konuşan adı açıklanmayan Olimpiyat Komitesi Sözcüsü, Londra’daki sporseverlere “Lütfen acil olmayan yazılı mesajlarınızı ve Twitter mesajlarınızı göndermeyin” ricasında bulundu. 
 
Veri trafiğindeki sorunun aşırı yüklenilen bir telekom şirketinin şebekesinden kaynaklandığını belirten sözcü, “Tabii ki eğer bir şey gönderiyorsanız, ‘Bunu yapamazsın’ diyerek, insanları önleyemeyiz. Bu sadece acil değilse kibarca bir rica” dedi. Şebeke paylaşımıyla ilgili olarak operatörlerle görüşmelerin sürdüğünü belirten sözcü, sporseverlerden bu konuda anlayış beklediklerini ifade etti.
 
Bu haber toplam 3588 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri