Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Acılı babadan GATA ile ilgili şok iddialar

18.10.2011 08:16
Kıbrıs'ta askerlik yaparken işkence sonucu ölen er Uğur Kantar'ın babası çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Er Uğur Kantar’ın vatani görevini yaparken işkenceden öldüğü iddialarıyla ilgili olarak baba Aydın Kantar, CNN Türk’te yayınlanan Cüneyt Özlemir'le 5N1K programına katıldı ve oğlunun ölümüyle ilgili konuştu.
 
Kantar şunları iddia etti: "Uğur her gün bizi arardı. Bir anda ulaşamaz olduk. Çocuğumuz cezaevine kondu. Burada yemek verilmedi su verilmedi. Kıbrıs’ın güneşinde işkence yapıldı. En sonunda çocuğum Allah rızası için bana su verin demiş. Bunun üzerine gardiyanlar oğlumu alıyor banyoda üzerine kaynar su döküyorlar ve götürüp güneşin altında sandalyeye kelepçelemişler."
 
Cüneyt Özdemir’in siz bu bilgileri nereden aldınız sorusuna Baba Aydın Kantar “Avukatlarımızın ve oradaki çocukların dışarı çıkınca bize verdiği bilgilerle ulaştık” dedi.
 
Baba Kantar Genelkurmay’ın yaptığı açıklamaların sorulması üzerine, “Bunların hepsi yalan, dolan. Ben birebir yaşadım. 15 gün hastanenin önünde yattım. Bizi misafirhaneye gönderdiler. Daha sonra bizim çıkışımızı verdiler. Sivil olduğumuz için kalamayacağımız söylediler. 17 gün dışarıda kaldık. Şahidim var. İftira atıyorlar. Bir kişi gelip bana gelip sen kimsin demedi. Ben neden yalan söyleyeyim. Ben bu söylediklerimi ispatlayabiliyorum” dedi.
 
 
Bu haber toplam 1774 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri