Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Açılış skandalı

14.10.2012 02:26
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gazipaşa Belediyesi atıksu arıtma tesisinin açılışını yapmasıyla ilgili, "Daha önce biz açmıştık burayı. Nasıl oluyor bu" dedi.

Antalya'nın Gazipaşa ilçesini gezen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, kent merkezinde bir pastanede vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Gazipaşa'nın ünlü muzu ve çekirdeksiz narının ikram edildiği Atalay ve Eroğlu, halkın sorunlarını dinledi. Yerel bir gazetede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gazipaşa Belediyesi atıksu arıtma tesisinin açılışını yaptığını okuyan Veysel Eroğlu, bu tesisin daha önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldığını söyledi. Eroğlu, gülerek, 'Daha önce biz açmıştık burayı. Nasıl oluyor bu' Bunun parasını ben vermiştim. Çevre ve Orman Bakanıyken buraya çok büyük destek vermiştim. Teşekkür ederiz kendisine. Şimdi baraj bittiğinde açılışa geleceğiz. Buyursun gelsin, kendisini bekliyoruz' diye konuştu.

Eroğlu'nun sözlerine destek veren Atalay, yerel gazeteyi göstererek, 'Burada yazıyor ya gözden kaçmamış. Gazipaşa Haber Gazetesi yazmış. Kendilerin tebrik ediyorum' diye konuştu.

"BİLEREK KONUŞSA İYİ OLUR"

Eroğlu'na Kılıçdaroğlu'nun yapılan zamlardan dolayı AK Parti'yi beceriksizlikle suçladığı hatırlatıldı. Bunun üzerine Eroğlu, 'Kendisi bundan bahsedemez. Ben geçenlerde Afyonkarahisar'da bir eczane açılışında kurdele kesiyordum. Rafta bir ilaç gördüm. Markasını söylemeyeyim şimdi. Çok satılan bir antibiyotik gördüm. Eczacıya 'bunun fiyatını 2002 yılında hatırlıyor musun'' dedim. 'Nasıl hatırlamam' dedi. Bana '48 milyon TL' dedi. O zaman SSK'nın başında Kılıçdaroğlu vardı. Peki dedim 'Şimdi AK Parti olmasaydı bu ilaç kaça satılırdı'' dedim. Enflasyon rakamlarına göre çarptı böldü. O zamanlar sıfırlar olacaktı biliyorsunuz, '240 milyona satılırdı' dedi. Şimdi ilacı çektim, baktım; kaç lira biliyor musunuz' 8 lira. Evvela Kılıçdaroğlu bir defa bunun hesabını versin. Ondan sonra zamdan bahsetsin. Allah aşkına enflasyon canavarı diye bir şey kaldı mı' Geçen sene aldığınız çorabı, gömleği aynı fiyata alıyoruz. Hatta daha ucuza alıyoruz. Dolayısıyla bundan bahsetmesin. Biraz ekonomi okuyup ona göre konuşmasında fayda var. Vatandaşı saf yerine koymasın. Vatandaş her şeyi biliyor. Bildiği için 100 kişiden 50 kişi, iki kişiden bir kişi AK Parti'ye oy veriyor' dedi.

Konuşma esnasında akşam ezanının okunması üzerine Beşir Atalay ve Veysel Eroğlu, yakındaki Merkez Camii'ye geçti. Atalay, Eroğlu ve beraberindekiler cemaatle akşam namazını kıldı. Namaz çıkışında Manavlar Çarşısı'na geçen ikili, esnaflarla sohbet etti. Atalay, manav tezgahında gördüğü bir meyvenin ismini sordu. Meyvenin tadına bakan Atalay, 'Bu çok güzel bir meyveymiş' dedi. Eline hünnap adlı meyveyi alan Veysel Eroğlu, 'Banana Manavı'ndan hünnap almadan gitmeyin, kolesterolünüze iyi gelir. Tansiyonunuz düzenler. Ben de yiyorum' dedi. İkili bir süre çarşıyı gezdikten sonra ilçeden ayrıldı.  

Bu haber toplam 2120 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri