Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Meclis üyesi öldürüldü

12.01.2011 16:23
ADANA- Adana'da CHP'li meclis üyesi silahlı saldırıda öldürüldü.

Adana'da meydana gelen silahlı saldırıda Seyhan ilçesinin eski Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis üyesi Ahmet Cevdet Yağ hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, kuzeninin cenaze törenine katılan Yağ, mezarlıkta taziyeleri kabul ettikten sonra uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü.

Geçirdiği rahatsızlık sonucu ölen amcasının oğlu Ahmet Yağ'ın cenaze törenine katılan Ahmet Cevdet Yağ, cenazeye katılanların gözleri önünde tabancayla vuruldu. Özel bir hastaneye kaldırılan Ahmet Cevdet Yağ kurtarılamadı. 61 yaşındaki Ahmet Cevdet Yağ evli ve 2 çocuk babasıydı.

Polis, cinayetin ardından geniş çaplı operasyon başlattı.

CHP Seyhan İlçe Başkanı Karakuş: Cinayetin siyasi bir boyutu yok

Adana'da meydana gelen silahlı saldırıda Seyhan ilçesinin eski Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis üyesi Ahmet Cevdet Yağ hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, yakını Ahmet Yağ'ın cenaze törenine katılan Ahmet Cevdet Yağ, mezarlıkta taziyeleri kabul ettikten sonra uğradığı silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan Ahmet Cevdet Yağ, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

61 yaşındaki 2 çocuk babası Ahmet Cevdet Yağ'ın katil zanlısı Coşkun Ç.'nin yakalanması için polis alarma geçti. Daha önce başka olaylardan sabıkası bulunduğu ve cezaevine girip çıktığı belirtilen şüpheli Coşkun Ç.'nin fotoğrafları tüm birimlere dağıtıldı.

Bu arada Yağ'ın ölüm haberini alan Adana'nın siyaset adamları ve yakınları Özel Adana Hastanesi'ne akın etti.

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, belediye meclis üyeleri hastaneye geldi. CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş, Ahmet Cevdet Yağ'a 12 kurşun isabet ettiğini belirtti. Cinayetin failinin bilinen birisi olduğunu dile getiren Karakuş, olayın siyasi yönünün olduğunu düşünmediğini kaydetti. Karakuş, "Büyük bir üzüntü içindeyiz. Saldırganın kimliği belli. En büyük teselimiz zanlının kısa sürede yakalanıp, adaletin önüne çıkmasıdır. Saldırgan daha önceden sabıkası olan birisidir. Cinayetin siyasi bir yönünün olduğunu düşünmüyorum." dedi.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Kebude ise olayı kınadığını vurguladı. CHP camiası ile ailesine başsağlığı dileyen Kebude, "Bir daha böyle olayların tekrarlanmamasını diliyoruz. Mecliste beraber çalıştığımız ve Adana'da daha önce belediye başkanlığı yapan önemli bir insanı kaybettik. Aldığımız bilgiye göre cinayetin siyasi bir tarafı yoktur." şeklinde konuştu.

Aile dostu Cumali Bakırhan ise katil zanlısının Ahmet Cevdet Yağ'ın öz teyzesinin oğlu olduğunu açıkladı. Bakırhan, "Zanlı psikopat biridir. Herkesçe tanınıyor. Yağ ile bir alış verişi yoktur." bilgisini verdi.

Seyhan Belediye Başkanı Öztürk: Menfur saldırıyı nefretle kınıyorum

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, CHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Ahmet Cevdet Yağ'ın öldürülmesini kınadı. Yağ'ın uğradığı silahlı saldırının ardından hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getiren Öztürk, "Merhuma rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu menfur saldırıyı da şiddetle kınıyorum." dedi. Başkan Prof. Dr. Öztürk, "Seyhan Belediyesi olarak çok kıymetli ve çalışkan bir meclis üyemizi ve elbette eski Seyhan Belediye Başkanımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Emniyet güçlerimizin saldırıyla ilgili tüm sorumluları en kısa sürede adalete teslim edeceklerine inancım tamdır. Bir kez daha menfur saldırıda hayatını kaybeden arkadaşımız Ahmet Cevdet Yağ'a Allahtan rahmet dilerken, yakınlarına ve onu sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum." diye konuştu.

"Ahmet Cevdet Yağ'ın öldürülmesinden büyük üzüntü duydum"

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Ahmet Cevdet Yağ'ın ölümünden çok büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Aldırmaz, "Büyükşehir Belediyesi olarak acımız çok büyük. Arkadaşımıza Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına, meclis üyelerimize ve tüm Adana'ya başsağlığı diliyorum." dedi. 1994-99 yılları arasında Seyhan İlçe Belediye Başkanı, bu dönem Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi olarak, Adanalı hemşehrilerine hizmet eden Ahmet Cevdet Yağ'ın, çok değerli bir şahsiyet olduğunu ifade eden Başkan Vekili Aldırmaz, yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi: "Yıllara dayanan dostluğumuz olan ve bu dönem birlikte çalıştığımız sayın Yağ'ın öldürülmesi, bizleri derinden yaralamıştır. Büyükşehir Belediyesi olarak acımız çok büyük. Nedeni ne olursa olsun, arkadaşımızın öldürülmesini şiddetle kınıyor, kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına, belediye meclis üyesi arkadaşlarıma ve Adana halkına başsağlığı diliyorum." CİHAN
 

Bu haber toplam 2756 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri