Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adana Valisi: Erdoğan'ın Açıklamaları Bizim İçin Talimattır

06.11.2013 14:00
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalmaması gerektiğini belirten Başbakan Erdoğan'a destek verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kızılcahamam Kampı'nda "Kız öğrenciler, erkek öğrenci ile aynı evde kalıyor. Muhafazakar yapımıza bu ters" diyerek valilere talimat vermişti. Bir anda Türkiye gündemine oturan bu açıklamalar ile ilgili Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'tan bir açıklama geldi.

"GEREĞİ YAPILACAK"

Vali Coş, Başbakan Erdoğan'ın kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalmasıyla ilgili açıklamasının kendileri için talimat olduğunu ve gereğinin yapılacağını belirtti. Coş, "Gençliğin korunması, gençliğin kötü alışkanlıklardan korunması Anayasa ile devlete verilmiş görevler arasındadır" dedi.

''AHLAKIN KORUNMASI DEVLETİN GÖREVLERİ ARASINDADIR''

Vatandaşlardan gelen ihbarları değerlendirip, huzuru sağlamak için çalışıldığını belirten Vali Coş, şunları söyledi: "Sayın Başbakanımızın talimatları doğrultusunda gerekli çalışmalar tabi ki yapılıyor. Açıklamaları da bizim için çalışmaları gözden geçirme konusunda vesile olmuştur. Baktığımızda bu konudaki çalışmaların zaten devam ettiğini, bu konuda büyük bir hassasiyetin gerekli çalışmanın yürütüldüğünü öğrendim. Arkadaşlarımız, ayrıntıları üzerinde değerlendirme yapıyorlar. Vatandaşlarımızın bu konudaki rahatsızlıkları, şikayetleri ve intikal eden olumsuzlukları var. Muhakkak ki değerlendirilir ve yasal gereği yapılır.

Vatandaşlarımızın memnuniyeti esastır. Tabi ki genel ahlakın korunması da devlete ait görevler arasındadır. Bu manada vatandaşımızın hassasiyetleri, gençliğin korunması, gençliğin kötü alışkanlıklardan korunması Anayasa ile devlete verilmiş görevler arasındadır. Bu bağlamda devlet de üzerine düşen görevi bütün kurum ve kuruluşları ile yapacaktır. Valiliğimiz de bütün kurum ve kuruluşları ile üzerine düşen görevi yapmaktadır."HABERLER.COM

 
Bu haber toplam 1806 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri